E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Tropojë

“Kjo po çmend dynjanë”, ish-deputetja sulmon Hajdarin: Kërkon leje amerikania

Ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ka komentuar deklaratën e deputetes Rudina Hajdari lidhur me vizitën e Presidentit Meta në Tropojë. Përmes një statusi në...

“Më ndaluat të vij në Tropojë”/ Rudina Hajdari-Metës: Kur të jesh para bustit të tim eti, i thoni që…

Deputetja Rudina Hajdari i është drejtuar presidentit Ilir Meta dhe ish-deputetit të Partisë Demokratike në Tropojë, Besnik Dushaj me një status në “Facebook”, duke...

“Sapo kalova edhe Spaçin”/ Meta niset drejt Tropojës: Do kënaqeni kur t’ju tregoj…

Presidenti Ilir Meta është shprehur se në një moment tjetër do të tregojë se si funksionon shndërrimi i Reformës Historike të Drejtësisë në atë...

Tropojë/ Komisioneri kapet mat duke nxjerrë fletët e votimit nga kutia

Edhe pse pa opozitën incidentet në komisionet e Qendrave të Votimit nuk mungojnë. Në Tropojë në Qendren e Votimit, 440,  5 komisionerë  janë kapur mat...

“Për përshesh Paloka të mbyt”, batutat e Ramës me tropojanët

Nuk kanë munguar batutat e kryeministrit Edi Rama në takimin që zhvilloi sot me elektoratin e tij në Tropojë. Teksa ironizoi kundërshtarët e tij politikë,...

“Meta ia ka zënë vendin Nardit”/ Rama bëhet nostalgjik: Gjatë verës vija në Tropojë…

Kryeministri Edi Rama është zhvendosur këtë pasdite në Tropojë, në kuadër të fushatës elektorale, ku prezantoi dhe kandidatin socialist për zgjedhjet e 30 qershorit. Gjatë...

Rama ironizon Berishën: Jam në shtëpinë e atij, që e shkatërroi Valbonën

Kryesocialisti Edi Rama ironizon ish-kryeministrin Berisha gjatë takimit të tij elektoral në Tropojë. Në fjalën e tij të mbajtur, Rama u shpreh se nuk do...

Rama e lavdëroi, por kryebashkiaku i Tropojës reagon ashpër: Qeveri kriminale

Pak javë më parë kryeministri Edi Rama lavdëroi publikisht kryebashkiakun e Tropojës Besnik Dushajn, duke thënë për të se ai ka punuar mirë. “Kujt t’ia...

Thyerja e dyerve të KZAZ në Tropojë, arrestohen 7 persona

Policia ka vënë në arrest 7 persona pas ngjarjeve të djeshme, në Tropojë ku disa shtetas dëmtuan materialet zgjedhore në KZAZ Nr. 09, tek...

Tensionet në Shkodër dhe Tropojë, reagon KQZ: Dekreti i Metës inekzistent

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka reaguar lidhur me incidentet ditën e djeshme dhe sot në KZAZ-të e Shkodrës dhe Tropojës. Përmes një deklarate për mediat,...

Të fundit

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...