E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Transporti publik

“Rritje e çmimit të biletave”, Mema tregon se kur do rihapet shërbimi i transportit publik

Kryetari i Transportit Kombëtar Interurban, Kujtim Mema është shprehur se nëse do punojnë me gjysmë kapaciteti do të ketë një rritje të çmimit të...

Transporti publik/ Rama: Mbetet shqetësimi më i madh

Kryeministri Edi Rama është shprehur se shërbimi i transportit publik është shqetësimi më i madh deri më tani. Gjatë fjalës së tij në mbledhjen online...

Veliaj: Ja pse pati qarkullim të autobusëve sot në mëngjes

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka folur në lidhje me urdhrin për mbylljen e transportit publik në Tiranë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Veliaj...

Rama jep ultimatumin: Nga mesdita nuk ka më transport urban

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se transporti urban për zonën e Tiranës dhe Durrësit do të jetë i disponueshëm deri sot në mesditë. Përmes një...

“Duke filluar nga 12 marsi”/Bashkia e Durrësit bën njoftimin e rëndësishëm

Bashkia e Durrësit ka njoftuar të gjithë qytetarët, se duke filluar nga data 12 mars do të pezullohet shërbimi i transportit publik. Në njoftim sqarohet...

Transporti publik falas, ja shteti i parë në botë që merr këtë vendim

Qeveria e Luksemburgut ka vendosur që transporti publik brenda vendit të jetë falas për të gjithë. Masa e marrë nga qeveria synon uljen e ndotjes...

Veliaj: Transporti publik do transformohet së shpejti

Erion Veliaj në takimin “Green Cities = Improved Lives”, mbajtur në Sarajevë tha se katër vitet e ardhshme, Tirana do të transformojë tërësisht transportin...

“Veliaj nuk i mbajti premtimet”, autobusët ‘makthi’ i qytetarëve

Nga Anxhela Ferra Në shkurt të vitit 2017-të kryetari i Bashkisë Erion Veliaj premtoi ndryshime rrënjësore për transportin publik në kryeqytet. Tre ishin pikat ku...

Transporti publik në Indi, një tmerr i vërtetë

Popullsia në Indi është rreth 1.3 miliardë banorë, ndërsa cdo ditë rreth 23 milionë njerëz përdorin trenin për të udhëtuar. Trenat në Indi janë thuajse...

S`ka më abone false, Bashkia e Tiranës: Format i ri me elemente shtesë sigurie

Transporti publik vijon e të përdoret gjithmonë dhe me shumë në kryeqytet. Ata persona që e përdorin shpesh këtë transport detyrohen të marrin abone....

Të fundit

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Lëvizja surprizë/ Basha përjashton nga gara Lefter Maliqin

Demokratët e Qarkut të Beratit do të votojnë të hënën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia. Qarku i Beratit, me 8 mandate, ka një...

Sërish aksident në Tiranë, makina përplas 70-vjeçarin

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një mjet ka përplasur një të moshuar. Tek ‘21 Dhjetori’ mjeti me drejtues...

Gjiko nxjerr pamjet nga laboratori i drogës (FOTO)

Në një postim në rrjetin social Instagram, Gjiko ka surprizuar ndjekësit e tij teksa shfaqet në një laborator droge, ndërsa në sfond dëgjohet një...

“Ajo është një grua me arritje të pashembullt”/ E zgjedhura e Trump-it për Gjykatën e Lartë, kundër martesave gay

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka emëruar Amy Coney Barrett, një grua konservatore për të qenë anëtare e re e Gjykatës së Lartë. Trump...