E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

trageti

EMRAT/ Policia ndalon tragetin me mbetje nga Italia, arrestohen 6 vlonjatë

Policia ndaloi ditën e sotme një traget me mbetje të konsiderueshme amianti, mbetje e rrezikshme për shëndetin e njeriut dhe mjedisin e ndaluar me ligj...

Moti i keq, trageti i linjës Vlorë-Brindisi përplaset me kalatën

Trageti i linjës Vlorë-Brindisi është përplasur ditën e sotme me kalatën e portit. Mësohet se shkak është bërë moti i keq, era e fortë dhe...

Mbytet trageti i mbingarkuar, të paktën 71 të vdekur

Të paktën 71 persona kanë vdekur, pas mbytjes së një trageti në lumin Tiger, në veri të Irakut. Sipas Saif al-Badr, zëdhënës në ministrinë e...

Trageti Bari-Durrës ankorohet me 12 orë vonesë, pasagjerët: Kaluam orë të vështira

Trageti i linjës Bari-Durrës ka mbërritur më në fund në destinacion me 12 orë vonesë.  280 pasagjerë të tragetit “Rigel 1” kanë kaluar tre...

Defekt në traget, 280 pasagjerë mbi 3 orë në det të hapur

280 pasagjerë kanë qëndruar rreth 3 orë në det të hapur, si pasojë e detit të trazuar dhe me dallgë. I referohemi tragetit të...

Video/ Incident i rëndë në port, trageti godet dhe rrëzon vinçin

Një incident i rëndë ndodhi në portin e Barcelonës, për fat pa viktima në njerëz. Si pasoja e një ere të fortë, një target...

Detajet/ Përfshihet nga zjarri trageti në Greqi, orë ankthi për 875 pasagjerë

Mbrëmjen e djeshme, 1015 persona kanë kaluar orë ankthi, pasi trageti në të cilën ndodheshin, u përfshi nga flakët. Një traget me 1016 persona...

Gjendet trageti i fondosur, kishte 200 persona në bord

Ekipet e shpëtimit kanë zbuluar vendin e tragetit të fundosur të pasagjerëve i cili javën e kaluar me mbi 200 persona u fundos në...

Mbërrin në portin e Durrësit trageti “Adria Ferries” me 18 orë vonesë

Trageti i linjës Ankona-Durrës ka mbërritur sot në mëngjes me 18 orë vonesë. Trageti “Adria Ferries” pësoi avari në motor, ndërsa u ankorua sot në...

Të fundit

“Kërkojmë respekt, mos na trajtoni si spital”, thirrjet e forta të Ministrit të Jashtëm italian

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio ka bërë së fundmi disa thirrje të forta ndaj vendeve që kanë vendosur të mos hapin kufijtë...

Teatri/ Pas padive të Aleancës, reagon SPAK

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Vetë Aleanca publikoi së...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...
WhatsApp KONTAKTO TT