E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

testim

Si u manipuluan rezultatet e testit për policët e rinj në Akademinë e Sigurisë

Emisioni Stop në Tv Klan ka denoncuar manipulimin që u është pikëve të policëve të rinj për të kaluar testin gjatë Akademisë së Sigurisë. Në...

Kinë/ Krijohet programi që zbulon emocionet e njerëzve, nisin testimet

Një program që tenton të zbuloje emocionet tek njerëzit nëpërmjet njohjes së fytyrës është testuar tek ujgurët në Kinë. Duke iu referuar burimeve, BBC...

Testim i detyruar dhe karantinë/ Ambasada gjermane jep njoftimin e rëndësishëm

Gjermania ka klasifikuar sot 25 vende në mbarë botën si zona me incidencë të lartë të Covid-19, ku bën pjesë edhe Shqipëria. Lajmi është bërë...

Meta thirrje qeverisë: Jetike shtimi masiv i numrit të testimeve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i bën sërish thirrje qeverisë, që të nisë numrin e testimeve për Covid-19. Gjithashtu, kreu i shtetit kërkon që të...

Ndalohet testimi i vaksinës kineze anti-covid

Në Brazil, janë ndaluar provat klinike për vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë kineze Sinovac. Në këtë vend autoritetet kanë raportuar një “incident të rëndë”,...

Sllovakia nis testimin masiv, 4 milion të tilla për dy javë

Sllovakia ka nisur një projekt ambicioz, që ka për qëllim testimin për koronavirus të gjithë banorëve mbi 10 vjeç, por presidentja Zuzana Caputova, ka...

Shefi i stafit me Covid, testohet nënpresidenti i SHBA-ve

Një ndihmësi i ngushtë i Nënpresidentit Mike Pence ka rezultuar pozitiv me COVID-19, njoftoi një zëdhënës i zyrës të shtunën vonë në mbrëmje. "Sot Marc...

Shëndetësia në kolaps, Basha: Zgjidhja emergjente, rritja e numrit të testimeve

Për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, papërgjegjshmëria e kryeministrit Edi Rama ka çuar në kolaps shëndetësinë. Sipas Bashës, zgjidhja emergjente, ndër të tjera është...

Koronavirusi/ Fillon testimi i vaksinës në SHBA

Dy kompani farmaceutike thanë të martën se vaksina e tyre eksperimentale e koronavirusit po fillon testimin fillestar njerëzor në Shtetet e Bashkuara. Prodhuesi amerikan i...

Testimi i ri për koronavirusin në Shqipëri/ Manastirliu zbulon si do funksionojë

Siç ishte paralajmëruar edhe më herët nga autoritetet zyrtare, një testim i ri për koronavirusin do të zhvillohet në Shqipëri. Bëhet fjalë për testimin serologjik...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...