E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

tërmetit

Skandal/ Kryebashkiaku i ndërton shtëpinë gjyshes me fondet e tërmetit

Tërmeti i 1 qershorit 2019, i cili preku disa fshatra të rrethit Devoll, dëmtoi shumë banesa në fshatin Vidohovë. Në këtë fshat u rindërtuan...

Dalin shifrat, ja sa herë është lëkundur toka pas tërmetit të 26 nëntorit

Bëhet publike shifra totale e pasgoditjeve që pasuan tërmetin e fuqishëm të 26 nëntorit. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, pas tërmetit prej 6.4 ballësh janë regjistruar...

Rrëfimi/ Si e rindërtova jetën dhe shtëpinë time pas tërmetit fatkeq

E mpirë dhe e çorientuar, unë zbrita shkallët e zbrita në parkingun e ndërtesës së zyrës sime në Meksikë. Ishte mëngjesi i së martës,...

Rreth 70 shtëpi të dëmtuara, mblidhet Shtabi i Emergjencave pas tërmetit në Korçë

Disa tërmete të fuqishme kanë lëkundur vendin orët e para të mëngjesit të sotëm. Epiqendra e tërmetit 5.3 ballë ka qenë 12 km vije...

VIDEO/ Rruga çahet prej tërmetit, gruaja e frikësuar s’di si të shpëtojë

Një grua mezi arriti t’i shpëtojë dridhjes së tokës nga tërmeti i fuqishëm që preku ishullin Sulwaesi në Indonezi gjatë muajit të kaluar. Tërmeti prej...

(Video) Pas zjarrit dhe termetit, përmbytjet nga reshjet gjunjëzojnë Athinën

Athina po kalon disa nga ditët me të tmerrshme të historisë së saj. Teksa po vuan pasojat e tragjedisë së zjarreve, sot në orën...

Lëkundjet e tërmetit/Deputetëve iu hyn frika në palcë (VIDEO)

Deputetët e Komisionit të Ekonomisë iu ka hyrë frika në palcë si asnjëherë tjetër. Sapo kanë ndjerë lëkundjet e tërmetit të fuqishëm prej 5...

Të fundit

Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe dënohet me 4 vite burg

Udhëheqësja e rrëzuar e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, është dënuar me katër vjet burg, i pari në një seri vendimesh që mund ta...

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...