E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

termeti

Tronditet Italia, regjistrohen 10 lëkundje tërmeti

Që nga mesnata janë regjistruar 10 lëkundje sizmike në Itali Qëndrore. Tërmet kanë qenë përgjithësisht me magnitudë të ulët. Në Amatrice tërmeti ka qenë me...

Tërmeti godet jugun e Shqipërisë

Dy tërmete kanë rënë mëngjesin e sotëm në jug të Shqipërisë, konkretisht në qytetin e Gjirokastrës. Mësohet se tërmetet kanë qenë me magnitudë 3.2 dhe...

Tërmeti 7.3 ballë në kufirin Iran-Irak shkakton 200 viktima dhe 1700 të plagosur

Më shumë se 200 persona kanë vdekur dhe 1,700 të tjerë janë plagosur pasi një tërmet i  fuqishëm ra në kufirin mes Iranit dhe...

Tërmeti i shembi shtëpinë, shteti e harron në çadër për 10 muaj

Emisioni investigativ “BOOM” në Ora News solli mbrëmjen e sotme denoncimin e Burbuqe Elezaj, banore e fshatit Palikesht në qytetin e Beratit.   Tërmeti që...

Meksikë/ Shtohet numri i viktimave të tërmetit, vijojnë kërkimet për të mbijetuar

Shtohet numri i viktimave, të cilët humbën jetën si pasojë e tërmetit me magnitudë 7.1 në kryeqytetin e Meksikës. Deri më tani, mediat spanjolle raportojnë...

I shpëtoi për mrekulli tërmetit shkatërrues në Meksikë, rrëfimi prekës i nxënësit

Tërmeti 7.1 ballë që goditi Meksikën, mori jetën e të paktën 248 personave. Miliona njerëz panë tmerr me sy, panë gjithçka duke u shembur apo...

Mbi 248 të vdekur në Meksikë, pamjet tmerruese pas tërmetit shkatërrues

Të paktën 248 persona kanë mbetur të vdekur, ndër të cilët 21 fëmijë si pasojë e tërmetit me magnitudë 7.1 që goditi dje Meksikën....

Meksikë, tërmeti u merr jetën 33 personave, uragani “Katia” gati për një tjetër “tragjedi”

Tërmeti më i fortë prej një shekulli në Meksikë goditi bregdetin jugor të vendit, duke vrarë të paktën 33 persona, ndërsa presidenti Enrique Pena...

Tërmeti me magnitudë 6.2 ballë godet Indonezinë, lëkundjet u ndjenë deri në Singapor

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Indonezinë, duke shkaktuar panik të banorët. Tërmeti ka qenë me magnitudë 6.2 dhe lëkundjet kanë qenë aq të forta...

Turqia dhe Greqia tronditen nga lëkundje tërmeti

Mëngjesin e sotëm ishulli grek Kos dhe Bodrumi në Turqi janë tronditur nga lëkundje të forta tërmeti. Raportohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.8...

Të fundit

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...