E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

temperatura te larta

‘Çmendet’ moti, ja sa do shkojnë temperaturat sot

Orët e paradites paraqiten me kthjellime dhe vranësira të lehta në bregdet, dhe zonat e ulëta, por vranësira më të dendura do të ketë...

Reshje të izoluara dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit për sot

Sipas MeteoAlb, kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbizotërojnë vendin tonë, duke bërë që kthjellimet të jenë dominante në Ultësirën Perëndimore në pothuajse gjithë...

Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit për sot

Sipas MeteoAlb, kushtet e qëndrueshme atmosferike mbeten prezente në vendin tonë, duke bërë që territori shqiptar të jetë në dominimin e kthjellimeve në Ultësirën...

I nxehti afrikan ka pushtuar vendin, ja si parashikohet të jetë moti 10-ditëshin e parë të gushtit

Ndryshe nga e premtja me temperatura të larta, e shtuna do të jetë më shumë prezencë të vranësirave dhe pasditja do të sjellë reshje...

Masat ajrore të nxehta nga Afrika, temperaturat sot deri në 39°C

Sipas Metoalb, masat ajrore me origjinë nga veriu i Afrikës do të diktojnë mot të nxehtë që orët e para të ditës në vendin...

Temperatura përvëluese/ Parashikimi i motit për nesër

Sot pasdite (e mërkurë, dt. 08) dhe nesër (e enjte, dt. 09) nuk priten reshje. TEMPERATURAT Nesër (e enjte, dt. 09) temperaturat minimale dhe maksimale të...

Kthjellime dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit për sot

Sot dita nis me kthjellime, por duke ju afruar orëve të mesditës vranësirat shtohen në territor duke sjellë rrebeshe shiu fillimisht në zonat malore...

Rikthehet i nxehti përvëlues, nesër temperaturat do të shkojnë deri në 35°C

Vala e të nxehtit ka mbërthyer edhe Shqipërinë. Për nesër nuk priten reshje në të gjitha qarqet. TEMPERATURAT Nesër (e martë, dt. 30) temperaturat minimale dhe maksimale...

Moti për nesër/ Temperatura të larta, i nxehtë i papërballueshëm

Pas ditëve me reshje shiu, tashmë do të shijojmë diellin dhe temperaturat e larta. Dita e shtunë dhe e diel do të mbizotërojë moti...

Vala e të nxehtit mbërrin në Shqipëri, sot u shënua temperatura 35 ºC

Ndonëse nuk jemi jemi zyrtarisht në verë, temperaturat arritën të regjistronin vlerat 34 ºC në Kuçovë dhe 35 ºC në Tiranë. Kjo situatë erdhi si...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...