E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

televizioni

Gaz Paja drejt largimit nga ‘Portokalli’-a? Aktori tregon planet

Aktori i humorit Gaz Paja nuk e përjashton si mundësi se nëse i vjen një ofertë më e mirë se “Portokalli”-a, atëherë nuk do...

Zbardhen detaje tjera në lidhje me ekzekutimin mafioz të 47-vjeçarit në Rrëshen

Dalin të tjera detaje në lidhje me vrasjen e 47-vjeçarit, Kastriot Reci, në Rrëshen. Ekzekutimi i tij u bë nga tarraca e një pallati me...

Shqiponja ‘makth’ i zviceranëve, televizioni bën gafën që ‘çmendi’ tifozët

Të martën në mbrëmje në Bazel u zhvillua përballja mes Zvicrës dhe Danimarkës, e cila rezultoi një ndeshje dramatike. Zviceranët ishin duke dominuar takimin...

Letra për Enverin: Regjisori Bujar Kapexhiu u bën thirrje aktorëve që të mësojnë nga televizioni italian (fotot e panjohura)

Dokumenti që po publikojmë në këtë kapitull të librit i përket datës 17 mars të vitit 1973 ku funksionari i lartë i Komitetit Qëndror...

Enkel Demi flet troç: Në media ka prostitucion

Moderatori dhe gazetari Enkel Demi, i ftuar në emisionin 'Tempora', lëshoi një deklaratë jo fort të zakonshme, duke e cilësuar median një ambient të...

Televizioni rus i bën jehonë protestës së opozitës: Shqipëria në flakë

Rrjeti ndërkombëtar televiziv rus “Russia Today” i ka bërë një pasqyrë të gjerë situatës aktuale politike në Shqipëri. RT ndalet tek sulmi me bojë...

Presidenti Putin vrau tigrin, televizioni “France 2” fiton çmimin “Pinoku i artë” (Video)

Kanali televiziv francez “France 2” ka fituar një çmim ndërkombëtar, por këtë radhë jo për saktësinë e lajmeve apo emisioneve të emetuara. Çmimi “Pinoku...

Video/Televizioni italian RAI3, kronikë për shëndetësinë shqiptare

Kryeministri Rama ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook, kronikës që RAI3 i ka kushtuar shëndetësisë shqiptare. Televizioni italian ka bërë një kronikë...

Televizioni rus RT në telashe, Britania hap hetime të reja

Rregullatori i medias në Britani Ofcom tha se ka hapur tri hetime të reja ndaj transmetimeve të televizonit rus RT, në prill dhe në...

Trafiku i drogës/Televizioni francez zbulon “autostradën” e shqiptarëve drejt Holandës

Shqiptarët kanë vendosur që të mos heqin dorë nga trafiku i drogës. Më sekuestrimin e 613 kg kokainë në Maminas, kuptohet që mafia shqiptare...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT