E shtunë, 4 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

“telenovela”

Aktorja e njohur Danna García, pozitive me Covid-19

Aktorja kolumbiane Danna García, për publikun shqiptar e njohur si Norma nga telenovela ‘Pasionet e fshehta’ ka rezultuar pozitive nga Covid-19. Ajo eshte rikthyer ne...

Reagimi ndaj memorialit turk; po ndaj telenovelave?

Nga: Blendi Lami U bë më shumë se një muaj që në zonën e Parkut, pranë liqenit artificial, ngrihet memoriali që përkujton 251 të rënët...

Bardhi: Telenovela ‘Rama-Meta’ bëhet për të mbuluar vjedhjet

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi e ka konsideruar si një telenovelë situatën Meta-Rama. Sipas Bardhit,  “Parlamenti i krimit kundër Presidentit” është telenovela...

Vazhdon ‘telenovela’ Shullazi, shtyhet sërish gjyqi

Shtyhet sërish gjyqi ndaj grupit të Emiljano Shullazit. Shkak është bërë mosnjoftimi i palës së dëmtuar në veprën penale. Po ashtu, gjyqi ndaj grupit duhet...

Tahiri, Llalla, Basha: Do ketë drejtësi, apo “telenovela” gjyqësore që u dihet fundit?

Organi i akuzës, ka dhënë së fundmi sinjale se është zgjuar nga “gjumi” disamujor. Ka zgjatur hetimin ndaj ish-titullarit Adriatik Llalla për pastrim parash,...

Përfundon “telenovela” Icardi-Inter, ja vendimi përfundimtar

Telenovela “Mauro Icardi” duket se sot ka pasur serinë e fundit dhe mes ish-kapitenit dhe Interit është gjetur një zgjidhje. Sipas mediave italiane do...

Merr fund telenovela, Reali zyrtarizon pasardhësin e Zidane

Ka marrë fund pritja për të marrë vesh se kush do të jetë trajneri i ri i Real Madrid, pasi Zidane vbefasoi me dorëheqjen...

Telenovela e “Babales” nuk ka të ndalur

Nga Klaudia Malaj/Një audio-përgjim i cili vuri në lëvizje të gjithë aktorët politik në vend dhe diplomat të huaj. Për herë të parë, ambasadori...

Merr fund telenovela, agjenti sqaron të ardhmen e Elseid Hysajt

E ardhmja e Elseid Hysaj ka qenë një temë e nxehtë në javët e fundit, pasi ai është i lidhur me një transferim në...

Telenovela e “ushtarit grek”/Demiraj: Është italian, shihni gradën

Kolonel Dritan Demiraj thotë se ushtarët italian po varrosen për grek në Shqipëri. Ish-komandant i Forcave Speciale të Ushtrisë, Demiraj ka reaguar lidhur me...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...