E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

te punesuar

INSTAT: 1.2 mln shqiptarë numërohen si të punësuar. Më pak se gjysma marrin pagë

Instituti i Statistikave deklaron se në Shqipëri janë të punësuar 1 milion e 230 mijë persona, ndërsa të punësuar me pagë rezultojnë të jenë...

Puna në shtet/ Në Gjirokastër dy herë më shumë punonjës për frymë se në Fier

Mbi 164 mijë shqiptarë rezultojnë të punësuar në administratën publike në vitin 2016. Pra, përafërsisht 1 në 17 shqiptarë punon në shtet. Por, si përllogaritet...

Bujqësia regjistron rreth 40.2% të punësuar në vendin tonë

Sipas Anketës së Forcave të Punës, sektori bujqësor dhe ai i shërbimeve ka numrin më të lartë të të punësuarve në Shqipëri. Bazuar në të...

Të fundit

Lë kostumin e vishet sportiv, Meta jep ‘sinjalin’ e radhës me qenin e tij

Kreu i shtetit, Ilir Meta, shpesh tërheq vëmendjen me postimet që zgjedh të ndajë me ndjekësit e tij. “Me Charlin”, shkruan presidenti, ndërsa pranë tij...

Berisha nxjerr faktet/ Kryetari i Bashkisë Ersekë, i dhuron tokën një ish-të dënuari

Kryetari i Bashkisë Ersekë, i ka dhënë 6 mijë metra tokë shtetasit Orest Malushi, i dënuar për vrasje dhe plagosje. Kjo e dhënë vjen nga...

Shpenzime “të çmendura” për shapka dhe bikini, Nora Istrefi nuk kursehet për në plazh

Këngëtarja e njohur Nora Istrefi, shquhet për paraqitjen e saj dhe veshjet luksoze. Shpesh ajo bën blerje marramendëse, duke bërë diferencën me koleget e...

“Jeni infektuar nëse shfaqni shenja”, Brataj zbulon si ka ndryshuar sjellja e virusit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka deklaruar në një intervistë në "Euronews Albania", se rritja e të infektuarve gjatë muaj korrik, vjen si...

Basha e Kryemadhi alarmohen nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe ndërkombëtarët

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim të unifikuar për Reformën Zgjedhore. PD dhe aleatët e saj dënojnë me forcë tentativën e Ramës,...