E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

të dini

Hyn në fuqi ligji i ri për fuqinë punëtore në Gjermani. Çfarë duhet të dini

Të jetosh e punosh në Gjermani? Nuk është aq e lehtë, sepse Gjermania nuk e ka parë asnjëherë veten si vend emigracioni. Por aktualisht...

Provimet e Maturës/ Risitë dhe ndryshimet që duhet të dini

Maturantët tanimë, ndryshe nga vitet e tjera, nuk do t’i nënshtrohen më 5 provimeve në sezonin e Maturës, por vetëm 4 prej tyre. Ky është...

(Video) Rrëfimi i plotë i dëshmitarit X, gjithçka që duhet të dini për Agron Xhafajn

Partia Demokratike ka publikuar sot dëshminë e Albert Veliut, i konsideruar si dëshmitari X, i cili rrëfen se si e ka njohur dhe ka...

Çfarë duhet të dini për një hundë të bukur

Operacioni i hundës, për të përmirësuar pamjen nuk duhet parë vetëm si një ndërhyrje estetike. Hunda është në qendër të fytyrës  dhe një nga...

Hapet muzeu “Selfie” në Los Anxhelos, duhet të dini se…

Në të gjithë globin, "selfie" është bërë një fenomen i mediave sociale. Ndërsa konsiderohet si akt që tregon mungesë edukate në disa vende, në...

Gjithçka që duhet të dini për të luftuar gripin te fëmijët tuaj

Dr. Niketa Koliçi, mjeke neonatologe në Spitalin Amerikan, jep disa këshilla se si të mbroni dhe të trajtoni fëmijet tuaj në këto ditë virozash. Gripi...

Të fundit

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...