E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

te burgosurit

I burgosuri humb jetën nga koronavirusi, merret vendimi i menjëhershëm për të dënuarit e tjerë që janë infektuar

Një nga të dënuarit në burgun e Drenovës, ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. I ndjeri ishte shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, pasi...

“Trupin e të vrarit e lanë 24 orë në oborr te këmbët e të burgosurve”, letra për Mehmet Shehun

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon letrën e panjohur e ish-Prokurorit të Përgjithshëm dhe antarit të Byrosë Politike e Sekretarit të Komitetit Qëndror të PPSH-së, Bedri...

Dita e dytë e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut, ja cilat kategori votojnë sot

Dita e sotme shënon fazën e dytë të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut. Një ditë më parë votuan vetëm personat e infektuar me koronavirus dhe...

Të burgosurit shqiptarë në Greqi: Po na lënë pa bukë

Dhjetëra të burgosur shqiptarë në Greqi ankohen për kushtet çnjerëzore që mbahen në qeli. Në redaksinë e emisionit “Fiks Fare” mbërritën dhjetëra video ku...

“Mund të jenë dhe më pak se 600”/Gjonaj shpjegon aktin normativ për lirinë e përkohshme të dënuarve

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka sqaruar aktin normativ për lirimin e përkohshëm të rreth 600 të dënuarve për shkak të koronavirusit. Në mbledhjen online...

“Më të rrezikshëm se ata të viteve ’97”/ Sulo komenton lirimin e të burgosurve

Analisti Arion Sulo është shprehur se bandat e liruara këto ditë nga burgu janë edhe më të rrezikshme se ato të viteve ’97. I ftuar...

Ukraina dhe forcat proruse shkëmbejnë të burgosurit

Në lindje të Ukrainës ka filluar aksioni i lirimit dhe shkëmbimit të të burgosurve mes qeverisë ukrainase dhe kryengritësve prorusë. Shkëmbimi i të burgosurve...

Amnistia në burgje/ Kategoritë e të burgosurve që lënë qelitë për festa

Zbardhen detajet e ligjit për përfituesit e amnistisë për këtë vit. Viti 2016 ishte viti i fundit i përfituesve të amnistisë, ndërsa për këtë...

Pamje të rënda/Lakuriq të shtrirë në tokë, të burgosurit në Venezuelë dhunohen nga oficerët e burgut

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon se si të burgosurit e regjimit të presidentit Nikolos Maduro në Venezuelë po trajtohen në mënyra...

Të burgosurit pas lëkundjeve të fuqishme: Hapini dyert, na nxirrni jashtë, do vdesim këtu!

Paniku i lëkundjeve të tërmetit ka kapur edhe të burgosurit nëpër disa burgje të vendit. Të dënuarit e burgut ‘313’ në Tiranë janë revoltuar duke...

Të fundit

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...