E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

të burgosur

Hoxha: Të dënuarit me burg të përjetshëm japin 1 milion euro për t’u liruar

SPAK arrestoi ditën e sotme, gjyqtaren e Apelit në Krujë, Enkelejda Hoxha, e cila akuzohet për korrupsion për lirimin nga burgu të të dënurave...

“Vijnë për të më parë dhe për muhabet”, Valer Kolnikaj flet për të burgosurit

Ish-banori i "Big Brother 7", Valer Kolnikaj, përveçse është prej vitesh drejtor i një qendre shëndetësore, punon gjithashtu dhe në Reç. Ai tha pa...

“Të burgosurve u jepnin ilaçe të skaduara, për vdekje graduale”

Saimir Maloku Memorie.al publikon disa nga historitë e panjohura të Sajmir Malokut, ish-inxhinier ushtarak që ishte diplomuar me ‘Medalje Ari” në Universitetin e Tiranës, i...

Numri i të burgosurve në New York, më i ulëti në 70 vjet

Numri i të burgosurve në New York ka rënë nën 4,000 për herë të parë në 70 vjet në kohën e pandemisë me koronavirus,...

Koronavirusi ‘nxjerr’ nga qelitë 21 të burgosur nga burgu i sigurisë së lartë të Burrelit

21 të burgosur kanë lënë qelitë e sigurisë së lartë si pasojë e koronavirusit, ndërsa janë vetë-izoluar në shtëpi. Sot ka nisur nxjerrja e tyre...

Irani liron përkohësisht 85,000 të burgosur për shkak të koronavirusit

Numri i të burgosurve të liruar përkohësisht në Iran – vendin që po lufton me një shpërthim të madh të koronavirusit – ka arritur...

Deklarata e fortë/ “Këto ditë janë liruar persona me burgim të përjetshëm”

Brenda dy vitesh janë dënuar 20 persona me burgim të përjetshëm, por kanë filluar të lënë burgjet këto ditë. Kjo deklaratë e fortë është...

Kuvendi miraton Amnistinë, lirohen 175 të burgosur

Kuvendi ka miratuar amnistinë për të burgosurit dhe nga ajo përfitojnë lirinë 175 persona (150 meshkuj, 23 gra dhe 2 të mitur). Po ashtu 29...

‘Të burgosur që vriten për 1 cigare hashash’/ Alibeaj: Ja pse Tahiri nuk do bëjë asnjë ditë burg

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat dhënë nga selia blu ka komentuar dënimi me shërbim prove nga Gjykata e...

Skandali/ Të vdekur, të burgosur dhe emigrantë marrin ndihmë ekonomike në Tropojë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes një skandal në dhënien e ndihmës ekonomike në Tropojë. Persona të vdekur, të burgosur dhe emigrantë figurojnë në...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...