E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

talat xhaferi

Kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut shtrohet në spital

Kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është shtruar ditën e sotme në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup. Disa bashkëpunëtorë të tij...

Talat Xhaferi: S’është puna ime dekretimi i gjuhës shqipe

Kryetari i Kuvendi Talat Xhaferi deklaroi se nuk e ka ndërmend që ta dekretoj Ligjin për gjuhët në vend të presidentit Gjorge Ivanov. Në...

Dhuna në Parlament/ Xhaferi aprovon kërkesën për paraburgimin e deputetëve

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka dorëzuar në komisionin e mandateve, kërkesën e Gjykatës Penale dhe ka dhënë aprovimin për paraburgimin e...

Sërish tensione në Kuvendin e Maqedonisë

Kuvendi i Maqedonisë i rikthehet procedurës për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm, Marko Zvërlevski, por seanca ka filluar me përplasje të ashpra mes opozitës...

Zgjedhjet lokale në Maqedoni do të mbahen më 15 tetor

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka dekretuar sot datën për mbajtjen e tyre, ashtu siç janë marrë vesh partitë politike pas skadimit...

Maqedoni, komunat janë pa drejtues ligjor

Sot u ka skaduar mandati kryetarëve të komunave dhe këshilltarëve komunal dhe derisa të bëhen ndryshimet e nevojshme ligjore, komunat do të funksionojnë pa...

Forumi i Patriotëve Maqedonas: Mos të përdoret gjuha shqipe në Kuvendin e Maqedonisë

Në një komunikatë për media, forumi i Patriotëve Mendjelirë dënon sjelljen dhe provokimet e deputetëve shqiptar në Parlamentin e Maqedonisë Ata kërkojnë nga kryetari i Kuvendit...

Maqedoni, Xhaferi takon ambasadorin e SHBA-së dhe të Francës

Kryetari i ri i Kuvendit Talat Xhaferi është në takim me ambasadorin e SHBA-së, Xhejs Bejli dhe në 13:00 do të takojë ambasadorin e...

Talat Xhaferi vendos flamurin shqiptar në kabinetin e kreut të Parlamentit

Kreu i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka mbajtur fjalën e dhënë se do të vendoste në zyrë flamurin shqiptar. Ai ka zhvilluar sot një...

Geogrievski: Zgjedhja e Xhaferit është shkelje rregulloreje, si pasojë nuk do të kalojë

Ish-kryetari i parlamentit, Lubisha Geogrievsk, ka shprehur mllefin e tij për zgjedhjen e Xhaferit si kryetar i ri i Parlamentit. Goegrievski ka theksuar se zgjedhja...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...