E martë, 24 Nëntor, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

specialja

Dokumenti/ Publikohet fletëarresti i Gjykatës Speciale për Thaçin

Gjykatësi i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara Nicolas Guillou, pas konfirmimit të aktakuzës për ish-presidentin Hashim Thaçi, ka lëshuar edhe fletarrestimin për të. Në...

Kosova në Hagë/Krerët e UÇK kërkojnë më shumë kohë

Ish-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryetari i PDK-së Kadri Veseli, ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi, po zhvillojnë seancën e dytë gjyqësore në Gjykatën...

Kadri Veseli del para gjykatës në Hagë

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe PDK-së, Kadri Veseli, ka dalë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë. Aktakuza kundër...

Përfundon pas 8 orësh intervistimi i Ali Ahmetit nga Specialja

Ka përfunduar pas 8 orësh intervistimi i kreut të BDI-së, Ali Ahmeti, nga prokurorët e Speciales. Ahmeti, i cili u intervistua në cilësinë e dëshmitarit,...

Specialja padit një prokuror në Kosovë, ja për çfarë akuzohet

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur të martën aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë kundër të pandehurit A.M., për shkak të veprës...

Kushner: Specialja e ka dëmtuar imazhin e Kosovës në botë

“Gjykata Speciale nuk e bën Kosovën të duket mirë në sferën ndërkombëtare”, është kjo deklarata e ish-kryeadministratorit të parë të UNMIK-ut në Kosovë, Bernard...

10-vjetori i Pavarësisë/Thaçi: Gjykata Speciale, e imponuar !

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur në një konferencë për mediet në prag të 10-vjetorit të Pavarësisë së vendit, ku ka listuar disa...

Specialja/Kurti mbërthen Thaçin: I bëre gjëmën Kosovës, pazaret të dolën huq

Gjykata Speciale në Kosovë është në një fazë ku të gjithë partitë politike hedhin akuza ndaj njëra tjetrës pa marrë parasysh interesat e përgjithshëm...

Haradinaj: Me Listën Serbe s’kam diskutuar për ushtrinë, mos pyesni për demarkacioni e Specialen!

Pas takimit me ministrin e Bujqësisë, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se për transformimin e FSK-së FAK nuk ka diskutuar asnjëherë Listën...

Thaçi: Nisma për Specialen nuk është shfuqizim, por një alternativë që…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për mediat ka komentuar nismat e fundit të deputetëve  për të mos lejuar themelimin e Gjykatës...

Të fundit

Kuvendi merr leje nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, për seancën e së enjtes

Prej 18 nëntorit, nuk lejohen më grumbullimet më shumë se 10 persona në ambjente të mbyllura dhe të hapura, si masë për të parandaluar...

Tiranë/ Shpërthen bombola e gazit, plagosen burrë e grua

Një bombol gazi ka shpërthyer në ambientet e jashtme të një banese, në rrugën “Shefqet Kuka” në Tiranë. Si pasojë e shpërthimit, kanë mbetur të...

Barça-Real, ja pse ka një rivalitetit kaq të fortë mes 2 ekipeve legjendare

Rivaliteti i egër midis Barcelonës dhe Realit të Madridit në futbollin spanjoll, i ka rrënjët tek politika. Gjatë Luftës Civile, ekipi nga Katalonja, ishte...

Ish-konkurrentja e Love Story: Qava për momentet e padrejta, prisni surpriza

Djali i “Love Story”, Samiri, mbrëmjen e djeshme u detyrua të eliminonte dy vajza që konkurronin për të fituar zemrën e tij. Mes të...

Prej 8 ditësh i infektuar, deputeti i PS tregon si është gjendja shëndetësore

Deputeti i PS Ervin Bushati, është infektuar me COVID 19. Ai njofton se është në ditën e tetë, dhe se pas trajtimit ndjehet në...