E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

spanje

Skandal në Spanjë, VAR dështon në derbin e Madridit (Video)

Real Madrid arriti një fitore bindëse në derbin e Madridit përballë Atleticos në “Ëanda Metropolitano”. Një ndeshje e luftuar nga të dy skuadrat, por...

Në Spanjë janë të sigurt: Nesër prezantohet trajneri i ri në Madrid, ja kush është

Real Madrid është në krizë zyrtarisht, humbja e thellë 5-1 nga Barcelona ka tronditur kampin e “Los Blancos”. Menjëherë pas ndeshjes, radio spanjolle “Estadio”...

Dështuan me fshehjen e 5 ton lënde narkotike në banane. Pranga 15 trafikantëve

Një super aksion ndaj trafikantëve të drogës është ndërmarrë në Spanjë, duke bërë të mundur arrestimin e 15 personave. Plot 5 ton kokainë ishte...

Murgesha bëhet ‘hit’ në Spanjë, ja çfarë shkruan për golat e Real Madridit

Real Madrid është duke kaluar një moment mjaft negativ, pasi në 4 ndeshjet e fundit nuk ka arritur të shënojë asnjë gol. Kjo ka...

Video+Emrat/Si u kapën baronët shqiptarë në Spanjë, njëri me 5 identitete

Pasuria prej 5 mln euro e sekuestruar sot i takon dy shqiptareve të arrestuar më 30 prill në Spanjë, të dyshuar si drejtues të...

Nën presionin e UEFA-s, PSG shet një nga yjet e skuadrës në Spanjë

Pas një sezoni fantastik në Spanjë me Valencian dhe vendin e titullarit në Botërorin e Rusisë me Portugalinë, Goncalo Guedes u kthye tek Paris...

Dështimi i Milanit e nis me tregolësh në Spanjë dhe futet në histori (Video)

Pas një sezoni mjaft të dobët tek Milani, Andre Silva ka bërë një debutim fantastik me Sevillan në Spanjë. Në ndeshjen përballë Rayo Vallecanos,...

Rey Manaj debuton me gol në Spanjë (Video)

Rey Manaj këtë merkato është larguar përfundimisht nga Interi dhe huazimet e shumta dhe do të jetë një lojtar i Albacetes, që militon në...

Valë e re refugjatësh në Spanjë

Këtë vit në Spanjë kanë hyrë më shumë se 21 mijë emigrantë nga Afrika, shumë më tepër se sa në Itali apo Greqi. Organizata...

Rikthimi i James Rodriguez në Spanjë do të jetë i ‘dhimbshëm’

Duket se pak vite më parë Spanja ka qenë parajsa e mashtrimit nga yjet e futbollit që luanin atje. Organet fiskale sapo mbyllet një...

Të fundit

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...
WhatsApp KONTAKTO TT