E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

skualifikim

Kënga me përmbajtje politike, Bjellorusia skualifikohet nga Eurovision

Bjellorusia është skualifikuar nga kompeticioni Eurovision, për shkak se orgnizatorët e kanë cilësuar teksin e këngës së këtij shteti, me nënkuptim politik. Një nga...

Listat/ Kim: 3 emra janë shpallur ‘non grata’ nga SHBA, mund të skualifikohen

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka bërë një deklaratë të fortë nga Elbasani ku ka thënë se 3 persona që janë përfshirë në listat e...

‘Ma punuan, më vranë shpirtërisht’, Halim Kosova zbardh mesazhet me Bashën

Mjeku gjinekolog Halim Kosova ka bërë një rrëfim jo të zakonshëm sot në “Open”, ku ka treguar për jetën e tij politike dhe prapaskenat...

Nuk plotësonin kushtet për Kushtetuesen, KED skualifikon 3 kandidatë/ Emrat

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi u ndalon kandidimin për në Gjykatën Kushtetuese tre aplikantëve. Vendimi u mor në mbledhjen e sotme ku merrnin pjesë anëtarët...

Testimi për BKH, skualifikohen 49 kandidatë (Emrat)

Komisioni i Përzgjedhjes ka përfunduar procesin e vlerësimit të “Testimit me shkrim të ESESE ” për të gjithë kandidatët (104 kandidatë) për pozicionin e...

”Kryeprokurori”/Ngecin 4 kandidatë, 3 shkojnë në Kuvend

Zgjedhja e kryeprokurorit ka vënë në lëvizje strukturat dhe organet e komisioni të ligjeve. Sapo është miratuar raporti për shtatë kandidatët, të cilët dy...

Të fundit

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...

Revista prestigjoze ‘Panenka’ shkrim për Demollarin: “Platinia i proletariatit”

Marrë nga Panorama Sport Tirana është e paralizuar. Është ora 3 e pasdites e datës 3 dhjetor 1986 dhe nuk ka mbetur as edhe një...

Qëndroni të izoluar edhe pas vaksinimit? Ja nga çfarë sindrome jeni prekur

A e keni menduar se rikthimi tek “jeta e dikurshme”, do të ishte një proces po kaq i natyrshëm sa edhe hapja e një...

Gjermani: Miratohen lehtësimet për të vaksinuarit dhe shëruarit nga Covid-19

Lehtësimi i masave për personat e vaksinuar dhe të shëruar nga virusi Corona tani nuk ka më asnjë pengesë. Pas Bundestagut dritën jeshile e...

Dokumenti / LSI-ja kërkon që të shpallen të pavlefshme zgjedhjet në Dropull

Lëvizja Socialiste për Integrim ka ankimuar rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Gjirokastrës. Përmes shkresës së mëposhtmë, LSI ka bërë thirrje që të shpallen të...