E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

skema

Mashtrimi me 4 milionë euro, si u zbulua ekipi i “biznesmenit nigerian”

Zbardhet skema e mashtrimit të biznesmenit nigerian Emmanuel Emereibenu i njohur edhe me emrin Donaldi Fonkem që dyshohet se ka grabitur deri në 4...

Platformat online Forex lulëzojnë në vend, si funksionon skema e mashtrimit

Ankthi, ndjesia e fajit dhe shenjat e depresionit janë shqetësimet e shfaqura te të rinjtë shqiptarë të grupmoshës 22 – 27 vjeç të punësuar...

Skema, si futen paratë informale në ndërtim

Në shumicën e pallateve të reja që po ndërtohen në Tiranë, punimet kanë përfunduar fazën e tyre të parë. Ndërtuesve iu duhen minimalisht edhe...

I mbështetur në pemë pranë një lokali/ Skema e ekzekutimit të 25-vjeçarit

Një ditë pas vrasjes së 25 vjeçarit, Klodian Rasha, grupi hetimor ka rindërtuar skemën dhe dinamikën e ngjarjes që çoi në ekzekutimin e të...

Skema/ Vidhnin skafe në Greqi, bien në pranga 8 shqiptarë

Policia greke ka goditur një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe në vendin fqinj. Bëhet me dije se në pranga kanë rënë 8 shqiptarë, përkatësisht 4...

Zgjerohet skema/ Shahini: Ja cilët nxënës do të përfitojnë librat falas

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se është zgjeruar skema e librave falas për nxënësit e shkollës. Përmes një postimi në Facebook, Shahini tha...

Manipuloi me raportet shëndetësore për të mbajtur postin, zbardhet skema e ish-drejtorit

Ish-drejtori i AKU-së, për ti shpëtuar shkarkimit nga posti, kishte manipuluar bluzat e bardha duke marrë raporte shëndëtësore false. Një skemë ku janë firmosur...

Nga ndërtimi e bizneset fiktive tek call center, 5 mënyrat si u pastruan para në 2019

Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit të Pastrimit të Parave raportoi se në vitin 2019 janë vërejtur të paktën pesë tipologji të konsideruara me risk...

“Dy prej inceneratorëve nuk ekzistojnë”/PD: Rama u ka marrë shqiptarëve 47 mln €

Ish-deputetja e PD-së, Lindita Metaliaj ka akuzuar kryeministrin Rama se po vjedh shqiptarët për t’u pasuruar vetë me ministrat dhe oligarkët e tij. Përmes një...

Krijuan skema mashtrimi me TVSH, blutë e Tiranës arrestojnë 4 persona

Nga ana e bluve të Tiranës është zbuluar një tjetër skemë mashtrimi me TVSH. 4 persona kanë rënë në pranga, ndërsa 4 të tjerë...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...