E enjte, 22 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

shtrohet

Kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut shtrohet në spital

Kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është shtruar ditën e sotme në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup. Disa bashkëpunëtorë të tij...

E infektuar me koronavirus/ Gruaja e Presidentit ukrainas shtrohet në spital

Bashkëshortja e presidentit të Ukrainës, Olena Zelenska, është shtruar në spital pak ditë pasi rezultoi pozitive me koronavirus. Mjekët janë shprehur se gjendja e saj...

Shtrohet në spital legjenda e futbollit, Pelé

Legjenda e futbollit, braziliani Pelé është shtruar në spital në Paris, por gjendja e tij nuk është kritike për jetën. Zëdhënësi i tij konfirmoi...

Maradona humb ‘Botërorin’, shtrohet me urgjencë në spital

Diego Armando Maradona është shtruar me urgjencë në një spital në Kali të Kolumbisë pasi ka ndjerë dhimbje të forta në gjunjët e tij....

Pas vdekjes së gruas, ish-presidenti shtrohet në spital

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush, është shtruar në spital në Houston për shkak të një infeksioni, menjëherë pas funeralit të bashkëshortes...

Është djalë! Kate Middleton sjell në jetë fëmijën e tretë

Update/Dukesha e Kembrixhit ka lindur sot fëmijën e saj të tretë, një djalë që peshon 3.8 kg, në Ditën e Shën George. Kensington Palace njoftoi...

Shtrohet me urgjencë në spital, Barrichello: Shpresoj të rikthehem në pistë

Ish-piloti i Formula 1, Rubens Barrichello, ka pësuar një përkeqësim të shëndetit dhe është detyruar të shtrohet me urgjencë në spital. Ai ka pësuar...

Aktorja e madhe Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital

Artistja Tinka Kurti është shtruar sot me urgjencë në spital. Aktorja po merr ndihmën mjekësore dhe mësohet se është nën monitorimin e vazhdueshëm të...

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Pele, shtrohet me urgjencë në spital

Legjenda e futbollit brazilian Pele, u shfaq pak dit më parë me një mbajtëse me rrota dhe ecte në këmbë në një darkë të...

Të fundit

Champions League/ Bajern shkatërron Atletikon, Inter shpëton në fund

Përfundoi java e parë e Ligës së Kampioneve të sezonit 2020-2021. Bie në sy triumfi shkatërrimtar i Bajernit, i cili e nis fushatën e mbrojtjes...

Mjekët: Përdorimi i antibiotikut nuk ka efekt në luftën ndaj Covid-19

Mjekët Arian Mezini dhe Skëndër Brataj janë shprehur në 'Opinion', se qytetarët nuk duhet të përdorin antibiotikun për të luftuar Covid-19. Ata e kanë cilësuar...

Nishani: Inceneratorët, grabitje më e dhunshme sesa e Rinasit në vitin 2019

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike ka dërguar kallëzim penal në SPAK, për...

Mjeku shqiptar në Spanjë: Maskat pa filtër të bëra vetë janë pa vlerë

Diskutimi mbi efektin mbrojtës të maskës përballë Covid -19 vijon të shkaktojë debate. Mjeku shqiptar në Madrid, Kita Sallabanda tha se në Spanjë maska bërë...

Çmimi i BE për gazetaren Lala, Basha: Mesazh për drejtësinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje drejtësisë të hetojë krimet elektorale që sipas tij, kanë ndodhur gjatë zgjedhjeve lokale të...