E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

shtetërore

Mal i Zi/ Kërkohet kthimi i pronave luksoze te ish-familja mbretërore e Serbisë

Marko Careviq, kryetar i Budvës - qytetit magnet për turizmin në Mal të Zi - ka thënë se Podgorica duhet të kthejë një pjesë...

“Aktorët politikë nuk ulen pa arritur kulmin kriza”, Milo: Mafia shtetërore po zapton pronat

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo, aktualisht kryetar i Partisë Demokracia Sociale i ftuar në emisionin "5 Pyetjet nga Babaramo" komentoi aktualitetin politik, debatin për...

Përdorimi i email-it privat për punë shtetërore, Ivanka Trump: Nuk jam si Hillary Clinton

Ivanka Trump i doli në mbrotje përdorimin të një llogarie private të postës elektronike, në kohën kur do të fillonte punë si këshilltare në...

Video/Protestuesit francezë spërkatin me fekale institucionet shtetërore

Prej ditësh aktivistët e “jelekëve të verdhë” bllokojnë rrugët në Francë. Protestat janë shtrirë në një shkallë të gjerë dhe e gjitha ndodhi për...

Berisha: Brenda 10 ditëve 2 vrasje shtetërore

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me dy ngjarjet e rënda të regjistruar në një hark kohor të shkutër, rasti i vdekjes në komisariat...

Berisha: Torturimi i Enea Ftoit, vrasje raciste shtetërore

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar sërish sonte vdekjen e 27-vjeçarit rom në policinë e Korçës Enea Ftoi. Me anë një postimi në rrjetin social “Facebook”,...

Bizneset serbe me simbole shtetërore në panair, reagon qeveria e Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka komentuar panairin e fundit, në të cilin u promovuan mallrat e shteteve të rajonit, përfshirë edhe...

Sulmet në Siri, reagon media shtetërore: Tre civile të plagosur në Homs

 E gjithë bota po ‘mban frymën’ ndërsa vëmendja është përqendruar tek sulmet në Siri. SHBA dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca,...

S’ka ndryshime në maturën shtetërore, sërish 5 provime

Maturantët do t’i nënshtrohen pesë provimeve për të mbyllur ciklin e mesëm shkollor edhe këtë vit. Kjo përcaktohet në udhëzimin nr.28 të Ministrisë së...

Berisha denoncon vjedhjen e tokave shtetërore në Sarandë

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon “vjedhjen e tokave në fshatin Vrinë”. Me atë të një statusi në rrjetin social në "Facebook", Berisha duke iu referuar...

Të fundit

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-C*vid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...