E martë, 7 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

shqiptar

Luftoi 12 ditë, shqiptari humb jetën nga koronavirusi në SHBA

Një mësues shqiptar ka humbur jetën nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Jani Depo, 86 vjeç kishte 12 ditë që luftonte me virusin...

U gjet i pajetë në banesë, shqiptari ishte prekur nga koronavirusi

Një shtetas shqiptar që punonte në Maqedoninë e Veriut, ka ndërruar jetë në datën 1 Prill, në banesën e tij në qytetin ku punonte...

Një shqiptar humb jetën nga koronavirusi në New York, 10 të tjerë të infektuar

Në mesin e viktimave në New York të SHBA-së, është edhe një shtetas shqiptar. Viktima është një 61-vjeçar nga Dibra e Madhe, dhe se...

Shqiptari në New York: S’ka virus të na ndalë të pimë kafe (Video)

Pavarësisht se SHBA është në Emergjencë Kombëtare si pasojë e COVID-19, në Bronx, New York, një kafene rri e tejmbushur me shqiptarë. Për ndalimin e...

Si qëndron e vërteta e shqiptarit të prekur nga koronavirusi në Itali

Sot disa media shqiptare dhanë lajmin e një shqiptari të infektuar me koronavirus në Itali, edhe pse titujt të bënin të dyshoje se bëhej...

Sherr masiv në Greqi, plagoset një shqiptar

Një sherr masiv ka ndodhur në Palaio Faliro, Greqi, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një shqiptar. Raportohet se sherri ka ndodhur mes shqiptarit...

17 vite në kërkim, arrestohet shqiptari i rrezikshëm që u arratis nga burgu grek

Policia greke ka arrestuar mbrëmë një 48-vjeçar shqiptar, i cili ishte arratisur nga burgu i Koridhalos që në vitin 2003. Ai u ndalua në Sagiada...

Flet i riu shqiptar në Itali që ndihmon të infektuarit me koronavirus

Një djalosh i ri shqiptar është shpallur heroi i ditëve të sotme në Itali, pasi ndihmon të infektuarit me Koronavirus në një hotel në...

Dyshohej se kishte koronavirus, humb jetën 32-vjeçari shqiptar në Greqi

Një 32-vjeçar shqiptar i cili dyshohej se kishte koronavirus, ka ndërruar jetë në Greqi, rrugës për në spital. Fillimisht u dyshua që shqiptari të kishte...

Shkup: Koalicioni i parë parazgjedhor maqedono-shqiptar

Lidhja socialdemokrate LSDM dhe Lëvizja BESA kanë zyrtarizuar marrëveshjen për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për 12 prill në...

Të fundit

Mbështetën Tiranën nga jashtë stadiumit, procedohen 6 tifozë

Edhe pse ndeshjet e Kategorisë Superiore janë zhvilluar pa tifozë, skuadrës së Tiranës nuk i ka munguar mbështetja gjatë ndeshjeve të fundit. Në takimin e...

“Specialja bëri shkelje kur publikoi emrat e Thaçit dhe Veselit”

Avokati i Popullit në Kosovë, Hilmi Jashari, shprehet se Prokuroria Speciale ka bërë shkelje në momentin që ka bërë publike emrat e presidentit Thaçi...

“Nuk jam monstra që më bën ajo të dukem”, Johnny Depp dhe Amber Heard përballen në gjyq

Ylli i Hollivudit Johnny Depp mohoi se ka dhunuar ish-gruan e tij Amber Heard, ndërsa tha të kundërtën se kishte qenë ajo e cila...

VIDEO/ Autobusi i shkollës bie në liqen, humbin jetën 21 nxënës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Kinë, teksa një autobus shkolle ka humbur kontrollin dhe ka rënë në liqen. Sipas Daily Mail, të...

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...