E shtunë, 4 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

shqiperi

“Të ikin në Shqipëri, të hanë pleh”, si i torturonte kapoja ushtarët. Zbulohet banda shqiptare

Një bandë që merrej me shpërndarjen e kokainës, kishte mbërthyer duke bërë të mundur zotërimin e gjithë tregut të Parmës në Itali. Ky është...

Gjesti heroik i mjekut gjerman, shpëtoi gruan e “braktisur” nga spitalet në Shqipëri

Një grua nga Shoqëria i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në Gjermani, dhe operimi i shkoi me sukses.  Ajo është Elona Skënderi, e cila...

Varrezat e ushtarëve/Kotzias: Diplomacia zbut tensionet, Shqipëria veproi drejt

Çështjet e pazgjidhura me Greqinë tashmë kanë hyrë në një rrugë përmirësimi. Veprimet e qeverisë shqiptare për ndërtimin e varrezave greke në Shqipëri, kanë...

Frikë, dhunë dhe pushtet, media në Shqipëri ende në zonën gri

Media në Shqipëri është përsëri në zonën gri, përsa i përket lirisë së saj. Pushteti i Katërt në vendin tonë,  është pjesërisht i lirë...

Video/ E masakruan në burgun e Marsejës dhe ndodhet në koma, flasin të afërmit e të riut në Shqipëri

 23-vjeçari shqiptar Florenc Beqiri nga Shkodra, i cili është ndaluar para një muaji në Francë dhe ishte në paraburgim në Marsejë ku edhe është...

Shaban Murati: Si po ushtron ndikimin e saj në Shqipëri forca e lobit rus

Në Tiranë, diplomati dhe studiuesi Shaban Murati thotë se Rusia ka shtrirë influencën e saj jo vetëm në ato që mund të konsiderohen si...

FOTO+VIDEO/Protestë, dhunë dhe gjakosje! Orët e kaosit brenda dhe jashtë Kuvendit

Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm ka shkaktuar një kaos sot në jashtë Kuvendit, por edhe brenda tij. Madje, duhet thënë se situata...

Droga Shqipëri-Siçili/Mbyllen hetimet për Habilajt, Tahiri ia hedh edhe drejtësisë italiane

Media italiane meridionews.it, bën të ditur se është mbyllur hetimi për dosjen Habilaj, ku janë të përfshirë gjithsej 15 persona, ku disa prej tyre...

20 vjet pas ‘97/Prodi: Pakti italo-francez “çliroi” Shqipërinë

Për t'i dhënë fund luftës civile shqiptare të vitit 1997, ishte një kontingjent ndërkombëtar i udhëhequr nga Italia. Njëzet vjet pas misionit "Alba", Kryeministri...

Franca, Ramës: S’ju mbajmë dot në kurriz, kemi boll telashe

Në konferencën për shtyp mes kryeministrit Rama dhe ministrit të Brendshëm të Francës, Gerard Collomb, është folur në lidhje me sfidat që ka Shqipëria...

Të fundit

Godet dhe fyen gjyqtarin, përfundon në komisariat futbollisti shqiptar

Një lojtar i skuadrës së Adës së Velipojës ka përfunduar në komisariat pas ndeshjes me Gramshin, në Kategorinë e Dytë. Raportohet se 29-vjeçari V.P ka...

VIDEO/ Po ecte me shpejtësi 236 km/h, policia ndalon Lamborghini-n

Ditën e sotme, policia ka ndaluar një Lamborghini, drejtuesi i së cilës është konstatuar duke drejtuar mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara. Përkatësisht, shpejtësia...

Pandemia/ Ndahet nga jeta sportisti 38-vjeçar

Për shkak të infektimit me koronavirus, ka ndërruar jetë ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vdekjen e Shashës e ka bërë të ditur Federata e...

Pse të rinjtë po preken nga pandemia? Përgjigjet mjeku pneumolog

Mjeku pneumolog Arjan Mezini gjatë një interviste në “News 24” komentoi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Ai iu përgjigj pyetjes se “pse të...

“Përplasje” mes Turqisë dhe Francës

Mosmarrëveshja midis Turqisë dhe Francës pas një konfrontimi në brigjet e Libisë po bëhet më e ashpër. Parisi largohet nga misioni i NATO-s "Sea Guardian”...