E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

shqiperi-angli

Shqipëri – Angli, yjet e Premier Ligës tepër të fortë për ne

Shqipëria ka humbur në Air Albania Stadium ndaj Anglisë me rezultatin 2-0. Një gol nga Kane me kokë në pjesën e parë dhe një tjetër...

Video/ Shqipëri – Angli retro, supergoli i Demollarit dhe ndeshja e 2001-shit

Më poshtë Tirana Today rikujton dy momente nga përballjet e kaluara mes dy kombëtareve, asaj tonës dhe asaj angleze. Në videon e parë vjen supergoli...

Sot 18:00 Shqipëri – Angli, Broja projektohet titullar, Anglia me Pope në portë

Anglia arriti fitoren në ndaj San Marinos në ndeshjen e tyre të parë kualifikuese të Kupës së Botës 2024 në Wembley të enjten. Dominic Calvert-Leëin,...

Ndeshja me Anglinë, Reja: Do të kërkojmë që t’i vendosim në vështirësi

Në prag të sfidës me Anglinë, e cila do të zhvillohet ditën e nesërme, trajneri i Kombëtares, Edi Reja. Gjatë konferencës, është konfirmuar mungesa e...

Anglia humb dy lojtarët e rëndësishëm për ndeshjen me Shqipërinë

Nëpërmjet faqes zyrtare të kombëtares së Anglisë, këta të fundit kanë konfirmuar dy mungesa të rëndësishme për ndeshjen me Shqipërinë ditën e diel, duke...

Konferencë “online” dhe qëndrim në Shqipëri 24 orë, zbulohet axhenda e Anglisë

Shqipëria do të përballet me Anglinë ditën e diel, më 28 mars duke filluar nga ora 18:00, teksa kombëtarja e “Tre Luanëve”, do të...

Ndeshja Shqipëri-Angli/ Policia e Shtetit reagon në lidhje me masat e marra

Federata Shqiptare e Futbollit me anë një deklaratë për shtyp, deklaroi se strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë nuk garantojnë marrjen e masave...

Zyrtare/ Ndeshja Shqipëri-Angli do të luhet pa tifozë

Ndeshja Shqipëri-Angli do të luhet pa tifozë, pasi Ministria e Shëndetësisë ka refuzuar kërkesën e Federatës Shqiptare të Futbollit. Përmes një reagimi zyrtar, Ministria ka...

Të fundit

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...

Ankimimet në KQZ / PD dhe LSI kërkojnë përsëritje zgjedhjesh. Ja qarqet

Përfaqësues ligjorë të Partisë Demokratike kanë ankimuar në KQZ sot ankesat e tyre lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Dosje voluminoze për një numër...

Portieri / Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti, ai luan finalen e Championsit

E tija është një histori e pabesueshme, plot dështime, sakrifica ... arritje Në moshën 14 vjeçare, Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti: kështu...

Vdekja e tri familjarëve nga Gjilani, ja çfarë deklarojnë “Manza” dhe QSUT

Drejtori i  Spitalit të Manzës, Dr Anesti Konduri, në një reagim për mediat lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani...