E enjte, 1 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

shofere

Policia arreston 2 shoferë, bllokon 19 leje drejtimi

Policia e Shtetit bën me dije se kanë përfunduar në pranga 2 shoferë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, ndërsa janë bllokuar 19...

Policia ndëshkon 8 shoferë në Tiranë

Gjatë orëve të mbrëmjes e deri në orën 00.30 të mëngjesit të sotëm, Policia Rrugore e Tiranës në aksin rrugor Sauk-Teg ka evidentuar dhe...

Rinisja e transportit ndërqytetas, shoferët e autobusëve të irrituar

Transporti Publik Ndërqytetas është rihapur që prej 23 qershorit mirëpo shoferët janë të irrituar për faktin se lëvizjet e qytetarëve janë të pakta, siç...

Shkelën urdhrin e ndalimit të qarkullimit, sa shoferë u ndëshkuan brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë evidentuar 245 drejtues mjetesh të cilët kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit dhe janë...

Policia plan masash për të “fortët” e rrugëve: Pranga 8 shoferëve në Fier

Në kuadër të planit të masave dhe strategjisë për një vit të sigurt në qarkullimin rrugor, Policia Rrugore ka njoftuar aksionin e radhës të...

“Në rrugë me akull e dëborë s’bëhet shaka”, Policia apel shoferëve

Në disa qarqe të vendit tonë, si Korça, Dibra apo Elbasani ka pasur rreshje dëbore gjatë ditës së sotme, teksa situata në disa rrugë...

Çdo shofer kalon mesatarisht 6 muaj të jetës së tij para semaforëve

Ngarja e makinës mund të jetë një aktivitet argëtues dhe relaksues. Kjo derisa ngecni para një semafori me drita të kuqe. Shoqata Kombëtare e...

Në vitin 2022, shoferët nuk do ndezin dot makinën pa i fryrë dragerit

Gjithnjë e më shumë po shtohen aksidentet që vijnë si pasojë e konsumit të alkoolit. Në mënyrë që të ulen aksidentet në fjalë, javën e...

Përfundojnë në pranga 8 shoferë, pezullohen 25 patenta

Policia Rrugore në Tiranë gjatë 24 orëve të fundit ka vënë në pranga 8 shoferë pasi janë konstatuar duke drejtuar mjetet e tyre në...

Makinat me xhama të zinj/ Policia: Janë proceduar 97 shoferë

Sipas njoftimit më të fundit të Policisë së Shtetit, gjatë dy ditëve janë proceduar administrativisht 97 drejtues mjetesh me xhama të zinj. Sipas strukturave të...

Të fundit

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Duan të shkaktojnë kaos, të imponosh konsensus është tallje

Ka përfunduar pas 2 orë e 30 minutash mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, tha se opozita duke mos pranuar...

“Mirë që na ngordhi gomari, por s’të lejnë as mizat rehat. Por tallin ingranazhin me ne”, Renis Gjoka reagon pas deklaratës së Klosit

Deklarata e bujshme e ministrit Klosi ka marrë shumë vemendje, pasi ai pohonte se valët e muzikës arrijnë që të përhapin koronavirusin. Shumë artistë kanë...

“U ka ngelur sharra në gozhdë, po zihen për një letër”, Murrizi tregon ‘prapaskenat’ në Këshillin Politik

Kreu i grupit demokrat në Kuvend, Mylim Murrizi, ka braktisur mbledhjen e Këshillit Politik, me pretendimin se gjithë puna ka ngecur në debatin sesa...

Tanke e avionë luftarakë, Armenia dhe Azerbajxhani tregojnë fuqinë ushtarake/Avantazhet në rast lufte

Luftimet mes Armenisë dhe Azerbajxhanit vijojnë prej ditësh, dhe sipas të dhënave të fundit raportohet se më shumë se 100 persona kanë humbur jetën,...

“Fajin e ka opozita duke ia lënë fushën bosh”, Meta shpërthen ndaj Ramës

Plani i PD-së për rimëkëmbjen, ka përplasur në distancë kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokratin Lulzim Basha. Pas akuzave e kundër-akuzave në distancë mes Ramës dhe...