E shtunë, 27 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

Shengjin

Një i infektuar me zgjebe mes banorëve të strehuar në hotele pas tërmetit

Sikur të mos mjaftonte drama që po përjetojnë familjet që kanë mbetur jashtë shtëpive, të shkatërruara apo të shpallura të pabanueshme si pasojë e...

Ishin futur në shtëpinë e një gruaje, policia arreston 4 hajdutët në Lezhë

Policia ka arrestuar 4 persona të cilët po vidhnin shtëpinë e një shtetaseje në Lezhë. Në pranga kanë rënë Anton Frroku, 49 vjeç, banues në...

Manastirliu në Shëngjin: Kujdes shëndetësor 24/7 për banorët

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka vizituar banorët e prekur nga tërmeti në zonën e Shëngjinit. Nga atje ajo deklaroi se do...

Foto/ Jahti u gjet i braktisur në Shëngjin, detaje për fatin e biznesmenit turk

Një jaht luksoz u gjet i braktisur ditën e djeshme rreth 12 milje larg bregut në Shëngjin, ndërsa ende nuk ka informacion rreth pronarit. Brenda...

U tha se u mbyt në det, zbardhen shkaqet e vdekjes së pushuesit në Shëngjin

Policia ka dhënë detajet e para lidhur me vdekjen e pushuesit në plazhin e Shëngjinit. Viktima është identifikuar si B.M, 78 vjeç, banues në...

Tragjedi në Shëngjin, mbytet një pushues

Një person është mbytur në plazhin e Shëngjinit. Sipas njoftimeve paraprake, viktima është Esnik Merlika, nga Kruja. Ende nuk dihen rrethanat e kësaj ngjarje të...

Vatra e zjarrit në Shëngjin u afrohet banesave, nisen me urgjencë zjarrfikëset nga Tirana

Situata në Lezhë duket të jetë përkeqësuar, pasi mësohet se është riaktivizuar para disa orësh vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit. Për shkak të...

Lirohen rreth 2800 m2 plazh në Shëngjin, 7 biznesmenë procedohen penalisht

Rreth 2800 m2 plazh në Shëngjin janë liruar gjatë ditës së sotme, pasi ishin zaptuar në mënyrë të paligjshme. Sipas policisë, janë proceduar penalisht 7...

Lirohen 8000 m2 plazh në Shëngjin, në hetim 5 përfaqësues biznesesh dhe 2 drejtorë

Policia ka liruar ditën e sotme rreth 8000 m2 plazh të zaptuar mënyrë të paligjshme në Kune, Shëngjin. Në kuadër të aksionit “Plazh i lirë”...

“Plazh i lirë” në Velipojë e Shëngjin, 6 të proceduar

Aksioni i Policisë së Shtetit për pastrimin e plazheve nga zaptuesit, është ndalur në Velipojë dhe Shëngjin. Në kuadër të operacionit “Plazh i lirë”,...

Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...