E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

shengen ballkanik

“Nuk bëhet për të zëvendësuar BE”/ Djukanovic flet për Shengenin Ballkanik

Presidenti i Malit të Zi, Milo Djukanovic ka sqaruar se nisma e ‘Shengenit Ballkanik’ nuk përbën zëvendësimin e Bashkimit Evropian. Gjatë fjalës së tij në...

Shengeni Ballkanik/ Vuçiç viziton të premten Shqipërinë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç pritet që të vizitojë Shqipërinë këtë të premte. Njoftimi është bërë nga Presidenca e Serbisë, e cila njofton se vizita...

Deklarata e Ramës në praninë e Vuçiç: Kush flet për Shqipëri të Madhe, të heshtë

Në konferencën e përbashkët për mediat në kuadër të “Shengenit Ballkanik”, kryeministri Edi Rama kërkoi hapjen e kufirit me Kosovën, sikurse në të gjithë...

“Shengeni Ballkanik, shpresëdhënës”/ Palmer: Në maj të hapen negociatat

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, ka kërkuar nga KE që t’i rikthehet çështjes së negociatave me Shqipërinë dhe...

“Shengeni Ballkanik”, një zgjatim Eurasian i Putinit

Tritan Shehu, ish-deputeti i PD-së, e ka quajtur një zgjatim Eurasian të Putinit, projektin e “Shengenit” Ballkanik. Sipas tij, përpjekja e Ramës dhe Vuëië...

Rama takon Vuçiç, mediat serbe: Në tetor formohet ‘Shengeni ballkanik’

Pas takimit me kryeministrin grek, Kyriokos Mitsotakis, kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar një takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic. Në një intervistë për mediat...

Të fundit

Shpenzime “të çmendura” për shapka dhe bikini, ja sa ka shpenzuar Nora Istrefi për në plazh

Këngëtarja e njohur Nora Istrefi, shquhet për paraqitjen e saj dhe veshjet luksoze. Shpesh ajo bën blerje marramendëse, duke bërë diferencën me koleget e...

“Jeni infektuar nëse shfaqni shenja”, Brataj zbulon si ka ndryshuar sjellja e virusit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka deklaruar në një intervistë në "Euronews Albania", se rritja e të infektuarve gjatë muaj korrik, vjen si...

Basha e Kryemadhi alarmohen nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe ndërkombëtarët

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim të unifikuar për Reformën Zgjedhore. PD dhe aleatët e saj dënojnë me forcë tentativën e Ramës,...

Afër apo larg mbylljes? “Shefqet Ndroqi” gati për pacientët e infektuar (VIDEO)

Spitali “Shefqet Ndroqi” tashmë po bëhet gati për të pritur pacientët e infektuar me koronavirus, pas rritjes së rasteve të reja dhe shtrimeve te...

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...