E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

SHBA

SHBA kërkon që të ndryshojë vizat për studentët e huaj

Departamenti i Sigurisë Kombëtare po shqyrton një propozim sipas së cilit mbi 1.4 milionë studentëve ndërkombëtarë do t’u duhej të aplikonin çdo vit për...

Trump dhe Macron bien dakord t’i japin fund Shtetit Islamik

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se Uashingtoni do të punojë me Francën dhe partnerët e saj në planin për periudhën e pasluftës në...

Bashkëpunimi me SHBA-të, kryefjala e takimit midis Merkel dhe Macron

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u takua në Paris me presidentin francez, Emmanuel Macron, para vizitës së presidentit të SHBA-së, Donald Trump në Francë. Të...

Sony Xperia XA1 Ultra tashmë edhe në SHBA

Sony Xperia XA1 Ultra së fundmi doli në shitje edhe në SHBA dhe çmimi i tij është 399.99 dollarë tek operatorët amerikan AT&T dhe...

Trump lë FBI-në “pa shtëpi”

Njoftimet se qeveria federale po tërhiqet nga projekti për ndërtimin e selisë së re të FBI-së zbulojnë konfliktet e pakapërcyeshme të zotit Trump me...

Analiza/ SHBA-të dhe Rusia do të përplasen për tregun evropian të gazit

Analistë të ndryshëm thonë se Shtetet e Bashkuara dhe Rusia po shkojnë drejt përplasjes lidhur me furnizimin e Evropës me energji. Të dyja vendet...

Tillerson i shtrin dorën e bashkëpunimit Turqisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson tha se marrëdhëniet e acaruara mes Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë kanë hyrë në rrugën e përmirësimit. Tillerson...

Samiti i G-20-tës/Trump takohet me Putin: Pritshmëri pozitive për raportet SHBA-Rusi

https://www.facebook.com/tiranatodaycom/videos/318210738623670/   Takimi i parë i Donald Trump si President i SHBA, me homologun e tij rus, Vladimir Putin është duke u zhvilluar, raporton Reuters. Presidenti Trump...

Erdogan: Nuk do të mbyllim bazën ushtarake në Katar

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep T. Erdogan, në intervistën e dhënë për France 24, në lidhje me çështjen e mbylljes ose jo të...

Polonia blen sisteme raketore nga SHBA, arrihet marrëveshja pas vizitës së Trump

Polonia ka nënshkruar një marrëveshje me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për blerjen e sistemeve raketore Patriot. Lajmin e bën të ditur ministri i Mbrojtjes...

Të fundit

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bardhi: Vendi në krizë, Rama udhëton me avionin e Air Albania-s në Paris

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kryeministri Edi Rama “duke shfrytëzuar avionin e...

31 Maji erdhi/ A do përfundojë sot Reforma Zgjedhore

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim deklaroi para pak ditësh se brenda 31 Majit duhet të përfundojë Reforma Zgjedhore. Ndërkohë sot në orën 17:00,...

Koronavirusi/ Mesazhi i rëndësishëm i Papa Françeskut

Në fjalimin e tij të parë nga dritarja e Bazilikës së Shen Pjetrit, pas 3 muaj izolim për shkak të pandemisë së koronavirusit, Kreu...

Icardi kalon tek PSG, bëhet shitja e dytë më e shtrenjtë në historinë e Interit

Futbollisti Mauro Icardi është bërë zyrtarisht një lojtar i Paris Saint Germain, pasi Interi pranoi të ulte disi pretendimet ekonomike dhe kampionët e Francës...
WhatsApp KONTAKTO TT