E enjte, 13 Gusht, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

sfida

Sfidat e presidentit Trump për t’u rizgjedhur në nëntor

Amerikanët do të shkojnë në votime në 3 nëntor për të zgjedhur presidentin. Republikani Donald Trump dhe sfiduesi i tij i pritshëm demokrat, Joe...

Tregtia, Irani, Kina/ 3 sfidat e mëdha që e presin Britaninë pas daljes nga BE

Nga: Garret Martin & Michelle Egan “The Hill” Brexit ishte në zemër të zgjedhjeve të fundit parlamentare në Britaninë e Madhe. Dhe kjo nuk është...

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave

Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë,...

Sfida më e re në internet/ A e hiqni dot tapën e shishes me këmbë? (video)

Çdo vit ne përballemi me sfida të reja në internet. Ka nga ata të cilët e përqafojnë menjëherë, e shumë të tjerë janë mospërfillës. Mjeshtri...

“UFC Stokholm”/ Lajm i keq për Ilir Latifin, anulohet sfida kryesore

Nis me probleme eventi “UFC Night Fight” që do të zhvillohet të shtunën në mbrëmje (1 qershor) në Stokholm të Suedisë. Një nga idhujt...

Njihuni me sfidën më të re të internetit, mos harroni atletet (video)

Sfida më e re në rrjetet sociale është që të hedhësh në ajër atletet, me qëllim që ato të marrin një pozicion të drejtë...

Video/ Sfida për shoferët, një rrugë unike me 68 kthesa

Yunnan është një provincë në Kinë dhe ndodhet në pjesën jugperëndimore të atij vendi. Megjithëse kjo krahinë është e njohur për bukuritë e saj...

Zhbllokohet supersfida Manchester United-Juventus, ka gol dhe në Madrid (Video)

Është zhbllokuar suëpersfida mes Manchester United dhe Juventusit në Old Trafford. Badhezinjtë kanë kaluar në avantazh me anë të Paulo Dybala, i cili shënon...

NBA/Sfida degjeneron në kaos dhe grushte, Lakers pëson humbjen e dytë (Video)

Lakers ka pësuar humbjen e dytë radhazi në NBA, këtë herë ndaj Houston Rocket me rezultatin 115-124 në Los Angeles. Miqtë regjistruan fitoren e...

Sfida me Jordaninë/ Mavraj titullar, Lenjani në balotazh

Sot Shqipëria do të luajë në “Elbasan Arena”, miqësoren me Jordaninë. Formacioni pritet të jetë 4-2-3-1. Strakosha duket i pazëvendësueshëm mes dy shtyllave. Më...

Të fundit

Rama pushime në jug, e shoqëron Presidenti i Kroacisë (FOTO)

Edi Rama ndodhet në jug të vendit me pushime, i shoqëruar nga Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç. Dy liderët janë të shoqëruar me familjet. Lapsi.al...

“Jemi me Greqinë dhe Qipron”, presidenti i KE telefonon Erdogan

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka deklaruar se mbështet Greqinë dhe Qipron në situatën e tensionuar që është krijuar me Turqinë. Sipas mediave greke,...

Itali/ Testim i detyrueshëm për koronavirusin për udhëtarët nga 4 vende të BE-së

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, njofton se udhëtarët që vijnë në Itali nga Kroacia, Greqia, Malta dhe Spanja do të përballen me testimin...

Greqi/ Rritet numri i viktimave, ulen rastet e reja

Greqia ka regjistruar sot një rritje të numrit të viktimave nga koronavirusi. Sipas Worldometers, gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj janë shënuar 5...

Zoran Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re

Në Maqedoninë e Veriut, Presidenti Stevo Pendarovski i dorëzoi sot kryetarit të Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev mandatin për formimin e qeverisë. Zoti Zaev...