E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Etiketa

Sergei Lavrov

Ashpërsohen tonet mes Rusisë dhe NATO-s, ultimatum SHBA-së

Rusia nuk do të presë “pafundësisht” për një marrëveshje sigurie me NATO-n, dhe përparimi varet nga SHBA-ja, tha të premten Ministri i Jashtëm Sergei...

”Është territori ynë”/ Rusia paralajmëron vendet perëndimore mbi Arktik-un

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, paralajmëroi vendet perëndimore kundër ngritjes së pretendimeve në Arktik, pasi ngrohja globale e bën rajonin më të arritshëm...

Rusia paralajmëron dëbimin e disa diplomatëve amerikanë

Rusia do të dëbojë 10 diplomatë amerikanë në shenjë hakmarrjeje ndaj dëbimit të një numri të ngjashëm të diplomatëve rusë nga ana e Uashingtonit. SHBA-ja...

BE paralajmëron sanksione, ministri i Jashtëm i Rusisë: Përgatituni për luftë

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov tha se Rusia është e gatshme t’i ndërpresë marrëdhëniet me Bashkimin Evropian, nëse blloku i vendos sanksione të...

Rusia nxit Lukashenkon të vazhdojë reformën kushtetuese

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov,  i ka kërkuar Presidentit të Bjellorusë Alekandër Lukashenko, që të respektojë marrëveshjet me Kremlinin dhe të vazhdojë...

Në kontakt me një të infektuar me koronavirus, Lavrov anulon vizitën në Ballkan

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka anuluar vizitën e tij në Ballkan, pasi ka qenë në kontakt me një person të infektuar me...

Rusia mbështet Greqinë për zgjerimin me 12 milje në detin Jon

Greqia është në të drejtën e saj që të përcaktojë hapësirën e ujërave territorialë me fqinjët. Me këtë deklaratë, ministri i Jashtëm i Rusisë, nisi...

Trump ndau me rusët informacionet që i dha inteligjenca izraelite

Inteligjenca izraelite ishte burim për një pjesë të informacioneve mbi aftësitë e Shtetit Islamik për të ndërtuar bomba, që presidenti Trump diskutoi me diplomatët...

Donald Trump pret në zyrë autorin e “Rendit Botëror”

Presidenti Trump u takua me ish-Sekretarin amerikan të Shtetit dhe ish-Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare, Henry Kissinger. Henry Kissinger njihet si një nga emrat më në...

Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...