E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

sanksione

Sanksionet ndaj Moskës/ Trump mund të vendosë veton ndaj vendimeve të Kongresit

Shtëpia e Bardhë nuk përjashtoi mundësinë që Presidenti Donald Trump t’i vërë veton sanksioneve të reja të Kongresit ndaj Rusisë, Iranit dhe Koresë së...

Kongresi sfidon Trump, planifikon sanksione të reja ndaj Rusisë

Deputetët e kongresit amerikan kanë vënë nën presion presidentin Trump, me anë të një projektligji për sanksione ndaj Rusisë. Deputetët do të votojnë të...

OKB: Sanksione ndaj atyre që kanë lidhje me ISIS dhe al-Kaedën

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka votuar unanimisht për imponimin e sanksioneve kundër tetë individëve dhe bizneseve, të ndërlidhur me grupin ekstremist,...

Trump: Sanksionet nuk janë diskutuar në takimin me Putinin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se në takimin e tij me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, gjatë samitit të grupit G20...

Rusia zgjat sanksionet ekonomike, Shqipëria nuk mund të eksportojë deri në 2019

Presidenti rus, Vladimir Putin, firmosi dekretin për rinovimin e masave ekonomike speciale që garantojnë sigurinë e Federatës Ruse. Ky dekret, përkthehet në shtyrjen e sanksioneve...

Shtyhet me 48 orë afati ndaj Katarit, paralajmërohen sanksione të reja

Arabia Saudite dhe tre shtete të tjera arabe kanë shtyrë me 48 orë afatin ndaj Katarit për pranimin e listës së kërkesave,  ose në...

Koreja e Veriut kundërshton sanksionet e OKB-së

Ministria e jashtme e Koresë së Veriut thotë se “i kundërshton plotësisht” sanksionet më të reja të Kombeve të Bashkuara, pasi i konsideron si...

Këshilli i Sigurimit, vendos sanksione të reja kundër Phenianit

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka imponuar sanksione të reja kundër individëve dhe entiteteve të Koresë së Veriut, pas një serie raketash...

Të fundit

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...