E shtunë, 4 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

samiti i zagrebit

Basha: E ardhmja evropiane e Shqipërisë varet nga zbatimi i 15 kushteve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpërndarë në Twitter një postim të Kryetares së KE-së, Ursula von der Leyen për prioritetet kyçe të Samitit...

Pas Samitit të Zagrebit/ Von der Leyen: Ballkani Perëndimor i përket BE-së

Presidentja e KE-së, Ursula Von der Leyen është shprehur se solidariteti dhe bashkëpunimi do e shërojnë më shpejt shoqërinë nga kriza e koronavirusit. Pas Samitit...

BE-ja ia ‘kthen shpinën’ Kurtit, Thaçin e fton në Samitin e Zagrebit

Kryeministri në dorëheqje krenohej se kishte mbështetjen e evropianëve për veprimet e tij, ndërsa kishte dalë kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës, sidomos kur...

Presidentja e Komisionit Europian ndez dritën jeshile për Shqipërinë

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është shprehur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut e kanë rrugën e hapur drejt anëtarësimit në...

Takimi i parë mes Albin Kurtit dhe Vuçiçit, caktohet vendi dhe koha

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pritet të takojë për herë të parë presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka bërë me...

“Shengeni Ballkanik, shpresëdhënës”/ Palmer: Në maj të hapen negociatat

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, ka kërkuar nga KE që t’i rikthehet çështjes së negociatave me Shqipërinë dhe...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...