E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

rrugore

Kontrollet e befasishme të policisë, pezullohen 905 leje drejtimi brenda janarit

Vetëm në këto ditë të para të vitit 2020, Policia Rrugore ka pezulluar 905 leje drejtimi në të gjithë vendin. Gjithashtu bëhet me dije se...

Policia rrugore me ‘dorë të hekurt’ në Durrës, ja çfarë masash merr

Policia Rrugore ka shtuar masat për parandalimin e aksidenteve në zonën e Durrësit. Policia njofton se do të monitorohen me radar akset rrugore për parandalimin...

Pa patentë dhe të alkoolizuar, pranga 9 shoferëve në Durrës

Janë shtuar kontrollet në kuadër të respektimit të rregullave, orientimit, këshillimit dhe ndëshkimit të personave që drejtojnë automjetet nën efektin e pijeve alkoolike dhe...

Policia rrugore në ‘aksion’, pezullon 39 leje drejtimi

Gjatë kontrolleve të ushtruara nga policia rrugore në rrugët e kryeqytetit dhe në autostradën Tiranë Durrës këtë fundjavës rezulton se janë pezulluar 39 leje...

Policia Rrugore zgjedh një mesazh interesant për sensibilizim kundër alkoolit

Me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, efektivët e policisë së Tiranës u kanë shpërndarë drejtuesve të automjeteve në zona të ndryshme të kryeqytetit, broshura...

Video/Policia Rrugore në aksion, shoferi i dehur tenton t’i shpëtojë patrullës

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet me Drager brenda rrugëve të qytetit të Tiranës për të evidentuar dhe ndëshkuar drejtuesit e mjeteve që ngasin në...

Aksident i trefishtë pranë Komisariatit të Policisë Rrugore

Pak minuta më parë një aksident i tre fishtë ka ndodhur në zonën e kinostudios  ngjitur me komisariatin e policisë rrugore. Policia ka mbërritur menjëherë...

Përkeqësimi i motit/Policia shton patrullimet në akset rrugore

Nisur nga situata e shtimit të numrit të informacioneve të marra nga shërbimi meteorologjik lidhur me përkeqësimin e kushteve të motit, në mënyrë që...

Policia Rrugore, këshilla për të shmangur aksidentet: Kujdes në këto akse rrugore

Nisur nga situata meteorologjike e 24 orëve të fundit, me qëllim informimin mbi kalueshmërinë e akseve, Drejtoria e Policisë Rrugore ju informon:  Akset rrugore kryesisht...

Të fundit

S’ka më shtrëngime drastike, zbardhet vendimi më i fundit i Ramës

Teksa Shqipëria ndodhet në izolim total, e ku blerjet bëhen vetëm nga një anëtar i familjes dhe me orare, një lajm i mirë vjen...

“SHBA qëndron krahë Shqipërisë”, mesazhi i Ambasadës Amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë, teksa ka kërkuar maturi dhe vetëndërgjegjësim nga ana e qytetarëve lidhur me pandeminë, po kështu jep mesazhe të forta për...

Një lajm i mirë për Italinë, zbulohet testi më i ri për koronavirusin

Gjatë dy javëve të fundit, Italia është përballur me shifra shokuese të të vdekurve nga koronavirusi, ku deri më tani numërohen më shumë se...

Eksperti më i lartë i koronavirusit në SHBA kërcënohet me jetë

E gjithë bota është në kolaps, e po kështu shkencëtarët po punojnë pa pushim për krijimin e një vaksine. Teksa një përpjekje e madhe...

SHBA-ja duhet ta udhëheqë botën në përpjekjet ndaj pandemisë

Nga: Martin Wolf “Financial Times” Historia përshpejtohet gjatë periudhës së krizave. Pandemia aktuale, nuk mund të transformojë vetëm botën, por ajo mund të përshpejtojë ndryshimet...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT