E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

rrugëve

BERZH kredi 50 milionë dollarë për rehabilitimet dhe përmirësimin e rrugëve

Ndërhyrjet rehabilituese dhe në funksion të përmirësimit të disa rrugëve do të mbështeten me një kredi 50 milionë dollarë nga Banka Europiane për Rindërtim...

Lezhë/ Sot afati i fundit, banorët e prekur nga tërmeti mes katër rrugëve

Sot është afati i fundit që është caktuar për banorët e prekur nga tërmeti në Lezhë që të dalin nga hotelet në Shëngjin. Një pjesë...

Viktima nëpër rrugë, pamje të frikshme nga Wuhan – “qyteti i kufomave” (FOTO)

Që prej ditës së djeshme, qyteti kinez i Wuhan është në karantinë totale. Transporti publik është ndaluar, tregjet janë zbrazur dhe njerëz janë udhëzuar...

Rafi Stepanian, njeriu që jeton me stolitë e çmuara që gjen rrugëve të Nju Jorkut

Për shumicën e banorëve të Nju Jorkut, trotuaret janë thjesht vendkalime për të shkuar diku. Por për Rafi Stepanian, ato janë një minierë e...

Denoncimi/ E përdhunuara e Bisht-Pallës lihet në mes të katër rrugëve

Fiks Fare risolli historinë e dhimbshme të minorenes që i mbijetoi trafikimit dhe dhunës seksuale në bazën ushtarake të Bisht Pallës në vitin 2003. Paragjykimi...

“Bllokimi i rrugëve nga opozita, akt terrorist”, Manjani nuk ia përton Edi Ogës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i është përgjigjur Edi Ogës dhe gjithë kritikëve të opozitës që kanë shpërthyer lidhur me aksionin për bllokimin e...

“Efektivët fshihen rrugëve”, Rama në hall me policinë: Më ra goja, s’po më binden!

Një reformë e re në Policinë e Shtetit, synon t’i japë fund vendosjes së gjobave në letër. Tashmë pritet një kalim në epokën digjitale. Kështu...

ARRSH jep situatën e rrugëve pas problemeve me dëborën

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se të gjitha akset nacionale janë të kalueshme, pavarësisht reshjeve të dendura të dëborës. Sipas ARRSH në aksin Prrenjas-Qafë Thanë-Lin...

Njihet si një nga vendet më të pasura në botë, por rrugëve sheh milona njerëz të varfër

Raportuesi special i Kombeve të Bashkuara (OKB) Philip Alston ka njoftuar se në kontradiktë me faktin që Mbretëria e Bashkuar është një nga shtetet...

Basha nxjerr videon, prindërit të dëshpëruar: Rama na la fëmijët rrugëve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në faqen e tij në “Facebook”, ka vijuar të denoncojë situatën e mbylljes së shkollave në vend. Sipas tij...

Të fundit

Çudira në kohë koronavirusi, s’do ta besoni çfarë vendimi shokues ka marrë presidenti i Filipineve

Në Indi para disa ditësh, autoritetet kanë goditur me shkop të gjithë ata që kanë dalë në rrugë dhe kanë shkelur rregullin e izolimit....

Ndryshim planesh për Hysajn, tashmë refuzon propozimin e Napolit për rinovimin e kontratës

Fakti se Elseid Hysaj dhe menaxheri i tij Giuffredi, duan të largohen nga Napoli tashmë nuk është më një sekret. Por, dukej se mbrojtësi...

Koronavirus: Princi Charles dhe mesazhi i shpresës për kombin

Princi Charles, në një fjalim para kombit, foli për herë të parë për pozitivitetin ndaj koronavirusit dhe përvojën e tij, të cilën ai e...

Bilanci/ Rritet numri i fëmijëve të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dha përditësimin e situatës nga koronavirusi për ditën e sotme, ku u njoftua se ishte rritur numri i fëmijëve të infektuar. Sipas...

Rama nuk ia përton Bylykbashit: Zot i madh se gjynah, ky popull çfarë nuk dëgjon

Kryeministri Rama, në një intervistë për gazetën italiane "Gazzetta Dello Sport", tha se ishte arrestuar njëherë në Bolonja, pasi u revoltua ndaj një polic....
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT