E diel, 20 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

rrëzuar

“Mu ngul hekuri në shpatull”, dëshmia e parë e Ardian Çapjas nga spitali

Ardian Çapja i cili ndodhet i shtruar në spitalin e Traumës vijon të mohojë faktin se ai ka rënë pre e një atentati. Në një...

Avioni i rrëzuar në Pakistan, shpëtojnë vetëm 3 persona

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Pakistan, ku një avion që transportonte 107 persona është rrëzuar gjatë fluturimit. Raportohet se aksidentit i kanë...

Historia e panjohur e pilotit shqiptar: Si u rrëzova me avion në malet e Shkupit

Memorie.al publikon historinë e panjohur të pilotit Hasan Mete Shyti, i cili pasi ishte diplomuar në Pançevo të Jugosllavisë dhe Akademinë e Aviacionit të...

Rrëzohet avioni ukrainas në Teheran, 176 viktima, shkaqet mister

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e para të ditës së sotme, raporton televizioni shtetëror i Iranit. Sipas tyre, një avion ukrainas...

U dëmtua rëndë në ndeshjen me Torinon, ja si është gjendja e Elseid Hysaj

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, pësoi një dëmtim të rëndë, në ndeshjen mes Torinos dhe Napolit. Hysaj u rrëzua keq gjatë një dueli me...

Grushti në finale, Brazili i heq shiritin e kapitenit Neymarit

Trajneri i Brazilit, Tite ka vendosur të ndëshkojë Neymarin për shkak të grushtit drejtuar një tifozi kundërshtar, gjatë finales së Kupës së Francës, duke...

“Qeveria Rama më e lehtë për t’u rrëzuar”, Rudina Hajdari flet si lidere e PD-së

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari është e ftuar mbrëmjen e sotme në “Open” me Eni Vasilin. E pyetur se përse ajo mbajti një qëndrim...

Video/ Incidente në publik, personazhet që janë rrëzuar në skenë

Ndodh shpesh që personazhet publikë të përballen me incidente të vogla të cilat ndonjëherë kthehen edhe në situata të sikletshme.  Shumë prej personazheve publikë shqiptarë,...

Zbulohen prapaskenat e Skënderbeut, 300 mijë euro për të rrëzuar UEFA-n

Për të rrëzuar UEFAn, pas vendimeve që kanë lidhje me trukimet e ndeshjeve, duket si një mision i pamundur. Precedentët janë të tillë, pasi...

Qeveria në ankth, nis skenari për të rrëzuar Haradinajn

Situata politike në Kosovë nuk është aspak e qete. Brenda një viti shteti i Kosovës realizoj dy palë zgjedhje; ato vendoret dhe lokalet. U...

Të fundit

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...