E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

rezoluta

Rezoluta e PE/ Kryeministrja serbe: Për ne, Kosova nuk është e pavaruar

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç ka reaguar në lidhje me rezolutën  e Parlamentit Evropian për Serbinë, që u miratua javën e kaluar. Ajo u shpreh...

Meta: Nuk ka negociata pa zgjedhje të lira, shqiptarët të mbrojnë votën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka përshëndetur Rezolutën për Shqipërinë, që u miratua ditën e sotme në Komisionin e Jashtëm të Parlamentit Europian. Sipas Metës,...

“Kriza sa vjen dhe thellohet”, Basha: Kjo është zgjidhja e vetme

Kongresi i Partisë Popullore Europiane miratoi ditën e sotme rezolutën me 10 pika për Shqipërinë. Ku listohen detyrat që Shqipëria duhet të kryejë për...

Manjani: Rezoluta s’ka asnjë vlerë ligjore

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dhënë vlerësimin e tij për projekt-rezolutën për Kushtetuesen. Ai që në krye të herës nënvizon faktin se rezoluta...

Shkarkimi i presidentit Donald Trump, votohet zyrtarizimi i hetimeve

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan miratoi të enjten një rezolutë që vë në lëvizje zyrtarisht procesin përmes së cilit komisionet do të vazhdojnë...

“Rusia financon parti në Shqipëri”, PS depoziton projekt-rezolutën

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka dorëzuar në Kuvend projekt-rezolutën për ndërhyrjet e huaja në proceset zgjedhore. Në këtë draft theksohet se...

PS nuk ndalet, kërkon shkarkimin e Metës/ Ministri: Deri më tani janë mbledhur 51 firma

Ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi ka deklaruar se deri më tani janë mbledhur 51 firma nga deputetët për të iniciuar shkarkimin e presidentit Meta,...

Vjen reagimi i parë nga PD-ja për rezolutën e PS për Metën

Tritan Shehu ka dhënë komentin e tij në lidhje me rezolutën e Partisë Socialiste, sa i takon çështjes së Presidentit Ilir Meta të enjten...

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutën për gjenocidin, fajëson Serbinë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. Për hartimin e kësaj...

Kontroll parave të partive. Kuvendi voton të mërkurën rezolutën detyruese për KQZ

Në kulmin e debateve politike në vend për dyshimet që po hetohen nga Prokuroria e Tiranës, për para’ ruse të paguara për lobim në...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...