E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

reviste

Histori suksesi/ “Business Mag Albania” i dedikon një artikull Arbër Hajdarit

Revista "Business Mag Albania" i ka kushtuar një artikull themeluesit të fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdarit. Në artikull flitet për mënyrën sesi ky fondacion u...

Revista e njohur franceze jehonë protestës për “Unazën e re”: Bulevardi i ri i korrupsionit

Me titullin “Bulevardi i ri i korrupsionit”, revista franceze “Courrier des Balkans” i ka bërë jehonë protestave prej disa muajsh të banorëve të zonës...

E pabesueshme/Kur CIA përkthente revistën satirike “Hosteni”

Rrallë kujt i shkonte ndërmend se revista satirike “Hosteni” mund të përkthehej nga shërbimet e huaja, kjo ka ndodhur dhe është e dokumentuar. Revista...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...