E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

restorantet

Italia hyn në zonën e verdhë, hapen baret e restorantet

Një lajm i mirë vjen për Italinë, pas shifrave tragjike me të infektuar dhe pacientëve që humbën betejën me Covid-19. Vendi po hyn në...

Vendimi i fundit/Nga 24 dhjetori me orar të ri për baret e restorantet

Në një komunikim me mediat, ministrja Ogerta Manastirliu përcolli vendimin më të fundit të Komitetit të Ekspertëve, për një fashë të re orari që...

“Do mbyllim baret e restorantet nëse s’respektoni masat!”, Brataj zbardh planin

Duke parë rastet e shtuara me vendet fqinje, po kështu edhe masat për rikthimin e izolimit për shumë shtete të tjera, frika tek ne...

Fauci rekomandon mbylljen e restoranteve

Eksperti amerikan, Anthony Fauci, është shprehur që kafenetë dhe restorantet nuk duhet të hapen pasi hulumtimi i Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve...

“Edhe për pak ditë do rrinë hapur deri në 21:00”/ Rama flet për lehtësim të mëtejshëm të masave

Që prej ditës së djeshme, baret dhe restorantet në të gjithë vendin kanë nisur punën, pas më shumë se 2 muajsh që ishin mbyllur. Kryeministri...

Rihapja e bareve dhe restoranteve/ Conte: Kujdes ndaj rishfaqjes së koronavirusit

Ashtu si në vendin tonë, edhe Italia ka rihapur baret dhe restorantet ditën e sotme, pas më shumë se 2 muajsh që ishin mbyllur...

Nis faza tjetër e lehtësimit të masave, sot hapen lokalet

Pas më shumë se dy muaj të mbyllura për shkak të pandemisë, sot pritet që të hapen baret dhe restorantet. Sikundër është pasqyruar shpesh...

Baret dhe restorantet deri në 17:30. Ministrja Denaj zbulon kur do ndryshojë orari

Nga data 18 maj pritet që të hapen baret dhe restorantet. Këto biznese pritet që të ushtrojnë aktivitetin e tyre deri në orën 17:30,...

Protokollet e reja/ Kushtet që duhet të plotësojnë restorantet, dentistët dhe qendrat tregtare

Nga 18 maji, për herë të parë pas dy muajsh, do të kemi mundësi të ulemi në bar apo restorant në hapësirat jashtë, të...

“Asnjë diskutim për lokale deri në 11 maj”, çfarë do ndodhë me berberët e dentistët

Kryeministri Edi Rama u shpreh se po shikohet mundësia e rihapjes së berberëve dhe dentistëve, por me protokoll sigurie. Në një bashkëbisedim me qytetarët...

Të fundit

Dermatologia: Ja rreziqet e sëmundjeve të lëkurës nga ekspozimi në diell

Në Pavijonin e Dermatologjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por edhe në shumë klinika dermatologjie, janë shtuar pacientët që kanë probleme kronike me...

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...