E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

reforma ne drejtesi

Padia ndaj reformës në drejtësi, Manjani: Nuk e rrezikon zbatimin e Vettingut

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani theksoi sot se padia e bërë nga ana e Shoqatës së Gjyqtarëve në Gjykatën Kushtetuese nuk e rrezikon aspak...

Reforma në drejtësi, gjyqtarët depozitojnë padi në Kushtetuese

Të enjten më 1 qershor, Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve dhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë, depozituan një padi në Gjykatën Kushtetuese kundër ligjit “Për...

Rama: Reforma në drejtësi pastron gjyqësorin e korruptuar, në vjeshtë hapen negociatat me BE-në

Kryeministri i Rama theksoi edhe njëherë se ai dhe Partia Socialiste kanë luftuar shumë për votimin  e reformës në drejtësi. Rama tha  “Kemi luftuar shumë...

Pse po sulmohen ambasadorët?

Lavdrim Lita/Krijimi i “agjenturave të jashtme” dhe i armiqve të brendshëm ishte një specialitet pervers i diktatorit Enver Hoxha, i cili në mënyrë ciklike...

Berisha: Rama kërkonte ta eliminonte Metën përmes reformës në drejtësi. Donte t’i shkrinte LSI-në

Ish-kryeministri Berisha  thekson se kryeministri Edi Rama është përpjekur që të eliminojë politikisht Ilir Metën. Sipas tij, Rama ka dashur ta asgjësojë Metën përmes reformës...

Të fundit

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...