E mërkurë, 28 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

receta

Mjeku popullor: Ja receta për kurimin e tiroides

Gjëndra e tiroides ka një rol të rëndësishëm në organizmin e njeriut pasi është përgjegjëse në prodhimin e dy hormoneve: tiroksina dhe trijodotiroksina. Por...

Receta ideale për kollën e vjeshtës

Më poshtë ju njohim me një recetë fantastike që kuron kollën e vjeshtës. Kushton fare pak dhe ka efektivitet të lartë. Reacata është publikuar...

Receta natyrale që lufton hemorroidet. Ja si ta përgatisni

Shkaqet për origjinën e hemorroideve janë të shumta, por pa marrë parasysh sesi e kanë origjinën, kushdo që ka një problem me to, kërkon...

Receta e Senekës kundër ankthit: Ne vuajmë më shpesh në imagjinatë, sesa në realitet

“E vërteta është, se ne dimë kaq shumë pak mbi jetën, nuk e dimë se cili është lajm i mirë dhe cili i keq”-...

Recetë shtëpiake për flokë të yndyrshëm

Nëse i keni humbur të gjitha shpresat nga preparatet për flokë ose dëshironi të provoni diçka të re dhe të shëndetshme për flokë, ja...

Të fundit

Champions/ Reali shpëton në fund, Liverpuli dhe Siti nuk falin

Plot 20 gola të shënuara në 6 sfidat e mbrëmjes së sotme të Champions League. Reali i Madridit i ka shpëtuar humbjes turpëruese ndaj Mynshenglabahut,...

Shefi i anti-terrorit: Kemi identifikuar dhe 4 familje për t’i kthyer nga Siria

Shefi i antiterrorit Gledis Nano, i cili ka qenë i përfshirë në misionin e rikthimit të qytetarëve shqiptarë nga kampi Al- Hawl ka treguar...

Shqiptarët në Siri, gazetari: Përmendja e Eva Dumanit rrezikon jetën e saj

Gazetari Taulant Kopliku në një lidhje me skype në 'Open' tha se çdo emër që përmendet në emisione apo media vë në rrezik jetën...

Tragjedi në kanalin e La Manche/ Fundoset varka me emigrantë

Katër persona, ku mes tyre edhe dy fëmijë kanë humbur jetën në një tragjedi në kanalin detar mes Francës dhe Britanisë. Varka me emigrant i...

Ish-Drejtoresha e Tatimeve, tregon aferën e kompanive me uzinën e Ballshit

Uzina e përpunimit të naftës në Ballsh është e mbyllur prej dy vitesh dhe punonjësit nuk kanë marrë pagat e prapambetura. Ata janë futur në...