E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Ramush Haradinaj

Mimoza Kusari-Lila: PDK mund ta tradhtojë Haradinajn

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka marrë një këshillë nga kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, që të ketë parasysh se askush nuk ia garanton...

Mediat serbe: Gruaja e Tony Blair liroi Ramush Haradinajn

Gazetat serbe kanë shkruar sot lidhur me lirimin e Ramush Haradinajt nga Gjykata e Apelit në Francë. “Politika”, e përditshmja më e madhe serbe, ka...

Zgjedhjet e ardhshme, Ramush Haradinaj: Jo koalicion me DPK dhe LDK

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj , ka thënë se nuk do të ketë koalicion me asnjë parti që ishin në pushtet. Ai ka shtuar se...

Ramush Haradinaj: Qeveria e Kosovës nuk pagoi asnjë cent për mbrojtjen time në Francë

Ramush Haradinaj ka folur për mbrojtjen juridike, pas lirimit nga Gjykata e apelit në Colmar të Francës. Kreu i AAk-së ka treguar se qeveria e...

Gazeta serbe ‘Kurir’: Haradinaj u lirua nga Rama dhe Tony Blair

Lirimi i Ramush Haradinajt vazhdon të jetë kryetitull në ballinat e gazetave serbe. Gazeta ‘Kurir’ pretendon se ka zbuluar lidhjen mafioze të lirimit të Haradinajt....

Haradinaj: Fqinjët i kemi të këqij, nuk u japim toka se nuk e meritojnë

Ramush Haradinaj është shprehur para medieve se ftesa nga Franca për t'u gjykuar, ishte një ftesë lufte nga shteti Serb. Ai gjithashtu tha se...

Ramush Haradinaj mbërrin në Prishtinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pak çaste më parë ka zbritur në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”. Haradinaj, i cili...

Të fundit

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...
WhatsApp KONTAKTO TT