E shtunë, 4 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

Ramazanit

Paul Pogba, në Mekë për muajin e Ramazanit

Ylli i Manchester United, Paul Pogba, ka udhëtuar për në Arabinë Saudite për Umre, në muajin e shenjtë të Ramazanit. Ka qenë vetë Pogba ai...

Big Market dhuron supereferta në javën e fundit të Ramazanit

Në muajin e shenjtë të Ramazanit të gjithë besimtarët myslimanë agjërojnë dhe përpiqen që të tregohen sa më bujarë ndaj njerëzve të tjerë. Nuk...

Portieri i Ramazanit, aktrimi i tij që po bën xhiron e botës

Portieri tunizian Mouez Hassen, është shndërruar në hero botëror për shkak të një veprimi të tij të pazakontë në fushën e lojës. Ai trukoi...

(VIDEO) Mesazhi drithërues i vogëlushit sirian për Trumpin, Merkelin dhe Putinin

Zoti President, me rastin e Muajit të Ramazanit, ju ftoj të vini në Iftar me mua. Do të gjej shtëpinë time mes rrënojave. Dhe nëna...

10 fakte interesante për muajin e Ramazanit

Çdo vit për Ramazan, me miliona mysliman në mbarë botën agjërojnë për 30 ditë rresht, nga mëngjesi deri në mbrëmje. Nëpërmjet këtej procesi të...

Muaji i Ramazanit kërcënimi i Liverpool, Myftiu i Egjiptit jep dritën jeshile

Liverpool është duke jetuar një ëndërr, pasi në një sezon që filloi pa pretendime, por fale treshes së sulmit, Mane-Firmino-Salah ka arritur në finalen...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...