E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

rama ik

VIDEO/ Rama me fëmijët në Kamëz: Bëjeni njëçik atë ‘Rama ik’

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur disa fëmijë në Kamëz të cilët kishin mbaruar mësimin duke bërë disa batuta. Ai i kërkoi fëmijëve që të thërrisnin...

Tifozët nuk hanë fara luledielli në stadiumin e ri

Nga: Lorenc Vangjeli Pakkush e kujton pamjen klasike e të riut të djeshëm nën regjimin komunist. I papunë, depresiv, shpesh praktikisht i virgjër, ai ishte...

VIDEO/ Ndeshja Tirana-Skënderbeu, përsëriten thirrjet në kor “Rama ik”

Është luajtur ditën e djeshme ndeshja Tirana-Skënderbeu, e cila ka përfunduar me fitoren e korçarëve, me rezultatin 2-1 Mirëpo ajo çfarë ka bërë habi gjatë...

A e la Luli në mes “revolucionin”, apo “revolucioni” Lulin!

Nga: Alfred Peza Duhet pranuar se Lulzim Basha ka një “cilësi” të jashtëzakonshme politike, të cilën pakkush e zotëron si ai, ndër liderët e tjerë...

Berisha nis ditën me Ramën, ka një urim për të që në mëngjes (Video)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar pak minuta më parë një video në rrjetin e tij social “Facebook”, me të cilën përshëndet kryeministrin Rama. Në videon...

Demokratët “votojnë” përpara Kryeministrisë, ja çfarë shkruhet në “fletët e votimit”

Sikundër u paralajmërua, opozita po zhvillon protestën e radhës kombëtare para Kryeministrisë. Në nisje të protestës, mbështetës të opozitës kanë vendosur përpara godinës së qeverisë...

“Nuk ka më Rama ik, por Rama reflekto”/ reagon presidenti Meta pas zgjedhjeve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta flet me tone të ashpra ndaj kryeministrit Rama, teksa është shprehur se pas 30 qershorit nuk ka më “Rama...

Denoncimi/ Bërtiti “Rama ik”, kreu i PS rreh pa mëshirë 12-vjeçarin

Një incident tjetër është shënuar në qytetin e Durrësit ku është dhunuar një fëmijë 12 vjeçar. Partia Demokratike, dega e Durrësit ka denoncuar dhunimin e...

“Luli, ika”/ Sokol Balla i thotë “Rama ik”, kryeministri largohet pa përfunduar emisioni (Video)

Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e djeshme fushatën e fundit elektorale për këto zgjedhje, takim ky i mbajtur në Vlorë. Pasi mbylli fushatën zgjedhore, kryeministri...

“Rama ik” edhe në Gjermani, Berisha: Edvini i detyroi të braktisin vendin 

Ish-kryeministri Berisha ka postuar një video në faqen e tij në Facebook, duke ironizuar kreun qeveritar Rama. Në video shihen disa njerëz, sipas Berishës nga...

Të fundit

Fushata e vaksinimit dhe fshehja e të vdekurve në Serbi

Mediat gjermane publikojnë të dhëna interesante për vaksinimin, por edhe shokuese për heshtjen e numrit të të vdekurve në Serbi. Serbia hesht për shifrën...

Dermatologia: Ja rreziqet e sëmundjeve të lëkurës nga ekspozimi në diell

Në Pavijonin e Dermatologjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por edhe në shumë klinika dermatologjie, janë shtuar pacientët që kanë probleme kronike me...

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...