E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

putin

Paqja dhe siguria në botë varet nga marrëdhënia Trump-Putin

Presidenti rus, Vladimir Putin theksoi se paqja dhe siguria në botë varen nga rrjedha e marrëdhënieve mes Rusisë dhe SHBA-së. “Paqja dhe siguria në botë...

Kush do ta zëvendësojë Vladimir Putin

Nga Alec Luhn “Politico.eu” Gara se kush do të jetë presidenti i ardhshëm i Rusisë, tashmë ka filluar. Ndryshimet kushtetuese që Vladimir Putini njoftoi në...

Rusi, parlamenti mbështet kandidaturën e Putinit për kryeministër

Parlamenti rus mbështeti me një shumicë dërrmuese të enjten kandidaturën e papritur të Presidentit Vladimir Putin për kryeministër të vendit. Ndryshimet e fundit në qeverinë...

Plani i ri i Putin për të qëndruar përjetë në pushtet

Nga Leonid Bershidsky “Bloomberg” Në fjalimin e tij drejtuar kombit të mërkurën, presidenti rus Vladimir Putin propozoi një reformë kushtetuese gjithëpërfshirëse, që i jep atij...

Putin emëron kryeministrin e ri rus

Kremlini bëri të ditur se Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka emëruar shefin e Shërbimit Federativ të Taksave, Mikhail Mishustin, për kryeministër të ri...

Qeveria ruse i dorëzon dorëheqjen Presidentit Putin

Qeveria ruse i ka dorëzuar dorëheqjen Presidentit Vladimir Putin. Qeveria e kryeministrit Dmitry Medvedev ka dorëzuar dorëheqjen e saj në mënyrë të papritur. Dorëheqja ka ardhur...

Ndryshimet në Kushtetutë/ Jep dorëheqjen qeveria ruse

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev ka njoftuar ditën e sotme dorëheqjen e qeverisë së tij. Deklarata e tij erdhi direkt pas fjalimin të presidentit Putin, ku...

“Tensionet në Lindjen e Mesme” Merkel drejt Moskës, takim me presidentin Putin

Presidenti rus Vladimir Putin do të presë sot në një takim në Moskë kancelaren gjermane Angela Merkel. Kryefjala e takimit do të jetë tensionet...

DW: Tensionet po përshkallëzohen, Putin duhet të ketë kujdes

Putini ka arritur ta bëjë Kremlinin lojtar kryesor në Lindjen e Mesme duke mbajtur marrëdhënie të ngushta me Iranin, Sirinë dhe Turqinë. Por tensionet...

Epoka e narcistëve, “Trump si Rocky, Putini i zhveshur deri në bel”

Donald Trump si Rocky, Vladimir Putini i zhveshur deri në bel, Boris Johnsoni sillet si shok. Ishte fundi i nëntorit kur një tweet nga...

Të fundit

Rekord rastesh të reja infektimi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë regjistruar 93 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Nga këto, 62 prej tyre...

Manastirliu: 10 rregulla për një sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i ka bërë thirrje qytetarëve dhe turistëve të tregohen të kujdesshëm në zbatimin e rregullave të higjienës distancimit social. Manastirliu...

“Aya Sofya”/ Greqia paralajmëron sanksione ndaj Turqisë

Vendimi i gjykatës turke për ta kthyer “Aya Sofya” në një xhami, ka ngjallur mjaft polemika brenda dhe jashtë vendit. I fundit që ka reaguar...

Komshiq: Protestat në Beograd kanë të bëjnë me Kosovën

E ardhmja e Ballkanit është në BE dhe protestat në Beograd nuk kanë të bëjnë me Coronën, por me Kosovën, thotë për DW Zhelko...

Treni përplas një makinë në Domje të Tiranës

Policia bën me dije se treni i linjës Durrës-Kashar ka përplasur një mjet në fshatin Domje, mëngjesin e sotëm. Makina me drejtues shtetasen E.M gjatë...