E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

putin

Presidenti Putin i gatshëm “të tradhtojë” Trump

Presidenti rus Vladimir Putin tha sot se është i gatshëm që t’i japë Kongresit të SHBA-ve një regjistrim nga biseda e Presidentit Trump me...

Putin luan në piano para takimit me presidentin e Kinës (Video)

Kalëroi  pa këmishë mbi një kalë në Siberi, pilotoi një avion, notoi  me delfinë, hodhi kundërshtarët e xhudos dhe u zhyt në thellësitë e...

Trump, Putin, Merkel… Për ku janë nisur?

Haşmet Babaoğlu “Sabah” Brezi i ri nga do t’i dijë skandalet Watergate apo Irangate? Por, sipas nesh janë me fat. Sepse mund të hapin Google-in dhe...

A është Vladimir Putin “kumbari” i miqësisë Gjermano-Turke?

Presidenti rus, Vladimir Putin, u takua sot me presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, në Soçi të Rusisë. Në qendër të bisedimeve ishin situata në...

Zbardhet biseda telefonike mes Trump dhe Putin

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, kanë zhvilluar një bisedë telefonike ditën e djeshme. Kjo është hera e tretë...

Presidenti Putin: Nuk kemi ndërhyrë në zgjedhjet amerikane

Presidenti rus, Vladimir Putin, sot mohoi që Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet presidencial amerikane të vitit të kaluar, duke thënë se akuza të tilla...

Albanians in the middle of the US-Russia collision in Balkans

By Nehat Hyseni Thursday, April 27, 2017 will be remembered for a long time by the Albanians of Macedonia for the horrific violence of hooligans...

Shqiptarët në mesin e përplasjes SHBA-Rusi në Ballkan

Nehat Hyseni Dita e enjte e 27 prillit 2017 do të mbahet mend gjatë në kujtesën e shqiptarëve të Maqedonisë për dhunën e tmerrshme të...

Të fundit

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët gjatë verës, pa shumë kosto

Temperaturat e larta mbeten shqetësimi kryesor në stinën e verës! Shpeshherë ambienti brenda shtëpisë është më i nxehtë se ai jashtë dhe krahas kondicionerëve, ka...

Një tjetër rast pozitiv në radhët e politikanëve të Kosovës

Një tjetër politikan nga Kosova ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për ish-ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku nga radhët e LDK-së. Lajmin e ka...

Nesër parashikohet mot i kthjellët, temperaturat do të pësojnë rënie

Ditën e merkurë do të mbizotëroj mot i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës. Era do...

Firmoset “marrëveshja më fitimprurëse në historinë e sportit”

Klubi i futbollit amerikan, Kansas City Chiefs, kanë firmosur një kontratë të re 10-vjeçare me lojtarin e tyre kryesor, Patrick Mahomes, e cila, sipas...