E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

pushtet

17 vite në pushtet: A është Erdogan sulltani i ri i Turqisë

Rexhep Taip Erdogan po e udhëheq Turqinë prej 17 vitesh. Ashtu si në rastin e Vladimir Putinit, ai është vlerësuar vitet e para, për...

Të gjitha rrugët që (s)e çojnë opozitën drejt pushtetit

Nga Alfred Peza Opozita shqiptare është jo vetëm më interesantja, por ndoshta edhe më unikalja që mund të të bjerë rasti të hasësh, në historinë...

Premtimi i Bashës për kuksianët: Kur të vij në pushtet do heq taksën e rrugës

Edhe pse nga mazhoranca deri tani nuk ka pasur asnjë sinjal pozitiv, Basha vijon të këmbënguli me kërkesën e tij për zgjedhje të parakohshme....

“Çmontimi i pushtetit të Ramës”, Duma: Protestat janë një mjet i domosdoshëm

Anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike, Grida Duma theksoi në “Top Channel” se “jemi pranë momentit për të shkuar në zgjedhje të parakohshme”. Ajo deklaroi...

Plani i ri i Putin për të qëndruar përjetë në pushtet

Nga Leonid Bershidsky “Bloomberg” Në fjalimin e tij drejtuar kombit të mërkurën, presidenti rus Vladimir Putin propozoi një reformë kushtetuese gjithëpërfshirëse, që i jep atij...

Nëse do isha Lulzim Basha, nga do e nisja për ta “mundur” Edi Ramën

Nga Alfred Peza Nëse do të isha në vendin e Lulzim Bashës, e vetmja rrugë që do ndiqja në kushtet aktuale politike për ta sfiduar...

Basha: PD kur të vijë në pushtet do të shkatërrojë korrupsionin

Kryetari i PD-së Lulzim Basha gjatë fjalës së tij përpara gazetarëve në selinë blu ka deklaruar se vendi ka hyrë në një krizë të...

Kryemadhi: Koha për t’i dhënë fund krizës së shkaktuar nga egoja e individit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka zhvilluar një takim me Dr. Christian Steiner, Shefin e Misionit në Ambasadën Austriake në Tiranë. Përmes...

Ursula von der Leyen: Evropa duhet të mësojë edhe gjuhën e pushtetit

Në një fjalim programatik në Berlin, presidentja e ardhshme e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka prezantuar prioritetet e politikave të ardhshme të...

Kryesia ekzekutive e LSI emëron sekretarin për pushtetin lokal

Në kuadër të riorganizimit dhe zhvillimit të zgjedhjeve në strukturat e partisë, Kryesia Ekzekutive e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka zgjedhur sekretarin e pushtetit...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT