E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

punetori

Rrëzohet nga skela, humb jetën punëtori në Korçë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Korçës, ku një punëtor ka humbur jetën, për shkak se ra nga...

Bie nga kati i dyti i banesës ku po punonte, ndërron jetë 51-vjeçari në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 13:00 në qytetin e Durrësit. Policia raporton se në lagjen numër. 14 të qytetit, 51-vjeçari me iniciale...

Po punonte në një pallat, lëndohet në kokë 26-vjeçari

Një 26-vjeçar është plagosur mbrëmjen e sotme, teksa punonte në një pallat në ndërtim tek “Kodra e Diellit” në kryeqytet. Policia bën me dije se...

Punëtori humb jetën në ndërtim, arrestohet kreu i Dhomës së Tregtisë në Lezhë

Policia ka arrestuar ditën e sotme kryetarin e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Lezhë, Pashk Palokaj. Arrestimi i biznesmenit është bërë me urdhër të...

Po kryente punime në godinën e shkollës, 57-vjeçari bie nga lartësia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, teksa një 57-vjeçar ka humbur aksidentalisht jetën. Policia bën me dije se ngjarja është...

“I ra në kokë motori i betonieres”, zbardhen tjera detaje nga ngjarja në Korçë

Dalin në dritë detaje të tjera sa i takon ngjarjes së rëndë që ndodhi ditën e djeshme në Korçë. 36-vjeçari, Elvis Josifi ndërroi jetë ditën...

E zuri vinçi poshtë/ Policia vë në pranga dy persona

Uniformat blu kanë vënë në pranga dy shtetas, në lidhje me rastin kur u aksidentuan gjatë punës dy punëtorë, njëri prej të cilëve gjeti...

E zë vinçi poshtë, humb jetën punëtori në Korçë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Korçë, teksa një punëtor ka humbur jetën pasi është zënë poshtë nga vinçi. Mësohet se viktima ishte duke...

E rëndë në Tiranë, pronari godet me mjete prerëse punëtorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Tiranë, ku një 51- vjeçar është goditur me mjete prerëse nga pronari i...

Po shkarkonte tullat nga automjeti, shoferin e zë korrenti

Një person ka humbur jetën mesditën e sotme në Theth. Mësohet se shoferi ka qenë duke shkarkuar tulla nga mjeti i tij, dhe ka rënë...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...