E martë, 15 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

punesim

Basha: Nuk jam piktor, por unë e se di çfarë i duhet Shqipërisë (Video)

Partia Demokratike ka publikuar një tjetër spot për fushatën elektorale të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Në videon e publikuar në rrjetet sociale, shfaqet kryedemokrati...

Në prag zgjedhësh rritet punësimi në shtet, niveli më i lartë që nga 2005

Sipas të dhënave të bëra publike nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, kemi një rritje të punësimit në sektorin publik, më konkretisht administratën publike. Sipas...

Pakënaqësia e serbëve në Kosovë ndaj punësimeve partiake

Millan Andrejeviq nga Graçanica, komunë kjo e banuar me shumicë serbe, në afërsi të Prishtinës, ka protestuar të martën para drejtorisë së Qendrës Klinike...

Basha: 90% e studentëve shqiptarë nuk përballojnë dot tarifat e studimeve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se 90% e studentëve shqiptarë, vijnë nga familje me të ardhura të ulëta që nuk përballojnë dot...

Berisha denoncon: Në bashkinë e Durrësit janë punësuar gratë e ”të fortëve”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin që i ka ardhur nga një qytetar. Në rrjetin social, Facebook, Berisha shkruan se në Bashkinë e Durrësit “të...

Balla: 83 mijë të punësuar më shumë në biznesin e vogël se në vitin 2013

Deputeti i PS Taulant Balla thotë se ekonomia e vendit ka shënuar rritje. Duke iu referuar dokumenteve në regjistrat e llogarive të shtetit, Balla shorehet...

Ligji i ri në Gjermani, eksperti: 10 mijë vende të lira pune, si të aplikoni

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe...

Punësim në Gjermani? Ambasada nxjerr njoftimin e rëndësishëm

Me anë të një postimi në faqen e saj në facebook, Ambasada Gjermane ka nxjerr kushtet dhe ligjin e ri për punësim në Gjermani,...

Udhëtim dhe punësim në SHBA, Ambasada Amerikane jep njoftimin

Ambasada Amerikane ka bërë një njoftim pë të gjithë ata studentë që dëshirojnë të aplikojnë për t’u bërë pjesë e një programi shkëmbimi kulturorë. Ambasada...

Italia hap dyert për punësimin e emigrantëve, përfitojnë edhe shqiptarët

Italia hap dyert për 30 850 emigrantë për punësim sezonal gjatë vitit 2019. Ministria e Brendshme italiane ka aprovuar një draft ligjor për pranimin...

Të fundit

BSH prezanton dy kartëmonedhat e reja, si pritet të jetë monedha 10.000 lekëshe

Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat do dalin në treg nga 30 qershori i ketij viti. Guvernatori...

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka caktuar datën 17 tetor 2021 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë. “Presidentja ka udhëzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve...

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të “bosit” të fuqishëm të drogës

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive dhe llogarive bankare të Bledar Seferit, i dënuar në Itali. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se Bledar Seferi...

Në Bruksel po mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

Të martën në Bruksel po zhvillohet raundi i ri i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Ky është takimi...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: CR7-Juve, fjalë lamtumire Italia që fiton nuk ndryshohet Corriere dello Sport: Ronaldo çmarkohet: "Qëndroj apo iki do të vendoset opsioni më...