E shtunë, 4 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

provime

Çfarë duhet të dini rreth provimeve të Maturës Shtetërore

Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore (QSHA), Rezana Vrapi, përmes një video-mesazhi ka dhënë disa detaje në lidhje me strukturën e provimeve të Maturës...

Si do të bëhen provimet? Ja vendimi i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja ka vendosur që provimet e sezonit të verës dhe mbrojtja e diplomave, të bëhen online. Vendimin e ka konfirmuar Dekani...

I kërkoi favore seksuale studentes, arrestohet pedagogu Denis Himci

Policia e Elbasanit ka shoqëruar pedagogun e Universitetit të këtij qyteti, Denis Himcin. Ky i fundit u denoncua mbrëmjen e sotme nga emisioni investigativ...

Matura Shtetërore 2019, dalin rezultatet e provimit të gjuhës shqipe dhe letërsisë

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA), ka publikuar rezultatet e provimit të gjuhës shqipe dhe letërsisë për “Maturën Shtetërore 2019”. Në provimin e zhvilluar me 12...

Udhëzimi/ Datat e provimeve për maturantët mbetës

Maturantët që kanë rezultuar mbetës në provimet e një viti më parë dhe kandidatët që nuk do të mund të marrin notë kaluese në...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...