E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

protestave

Arsyeja e dështimit të protestave popullore

Nga James Dorsey “Lobelog” Nëse ekziston një çështje, përtej korrupsionit dhe një morie ankesash ekonomike dhe sociale; që kanë nxitur protesta - të mëdha dhe...

Nis shpërndarja e kartave të studentit, Rama: U bë e mundur falë protestave

Duke filluar që nga dita e sotme, studentët e universiteteve të Tiranës do të mund të pajisen me kartën e studentit. Shpërndarja ka nisur sot...

Opozita braktis Parlamentin, ndryshon skenarin e protestave duke ‘paralizuar’ vendin

Ditën e nesërme opozita ka paralajmëruar zhvillimin e protestës së radhës. Ndryshe nga protestat e kaluara, ku protestuesit dhe ish-deputetët janë mbledhur para Kryeministrisë...

Përshkallëzim i protestave, Spaho zbardh skenarin: Do bllokohen akset kombëtare

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho paralajmëron përshkallëzim të protestave nga opozita, duke filluar nga e enjtja. Sipas tij opozita nuk i ka bojkotuar...

“Djegia e mandateve e gabuar”, zyrtarët gjermanë pas vizitës në Tiranë: Jemi pro protestave, por…

Christian Hellbach, i Ngarkuari për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Shtetet e EFTA-s pranë Ministrisë Federale të Punëve të Jashtme dhe Thomas Ossowski, i Ngarkuari...

Zbardhet strategjia e protestave, ja çfarë u vendos në mbledhjen e PD-së

Lulzim Basha pasditen e sotme organizoi mbledhjen e kolegjit të kryetarëve të rretheve për të vendosur mbi strategjinë e protestës. Mësohet se Oopozita ka...

Macron i vendosur, do të zbatohet taksa për karburantin pavarësisht protestave

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të martën se kishte dëgjuar zemërimin e qytetarëve dhe ankesat e tyre mbi taksat më të larta për karburantin....

Flamur Noka sfidon Bashën: Duam përshkallëzimin e protestave

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka deklaroi se ai dhe disa kolegë të tij janë pro përshkallëzimit të protestave, ndërsa shtoi se nuk sheh...

Lobi i armëve u kundërvihet protestave për armëmbajtjen në SHBA

Shefi ekzekutiv i Shoqatës Kombëtare të Armëve Wayne LaPierre kritikoi ata që bëjnë thirrje për forcimin e ligjeve për kontrollin e armëve të enjten,...

Dy ditë para protestave/Basha i dha demokratëve porositë e fundit

Mbledhja e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kryetarëve të degëve të PD-së në rrethe, ka zgjatur vetëm një orë. Në mbledhjen e...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...