E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

prononcim

E shkarkoi Qeveria, flet për herë të parë ish-prefekti i Shkodrës

Ish-prefekti i Shkodrës Çesk Millja është prononcuar sot për herë të parë pas vendimit të Qeverisë për shkarkimin e tij nga detyra. Përgjatë një deklarate...

Dorëzoi kallëzimin në SPAK/ Meta: Po vlerësojmë prova të reja

Pasi dorëzoi kallëzimin penal për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonajn në SPAK, presidenti Meta ka dhënë një prononcim për mediat e pranishme Kreu i shtetit...

Iu sekuestrua pasuria/ Reagon Ardian Doçaj: Nuk e njoh Altin Hajrin

Ardian Doçaj i cili akuzohet për pengmarrjen dhe vrasjen e shtetasit Jan Prenga ka reaguar ditën e sotme për herë të parë në lidhje...

Berisha zbardh bisedën e takimit me Metën

Ka zgjatur rreth 30 minuta takimi në Presidencë mes presidentit Meta dhe ish-kryeministrit Sali Berisha. Pas mbledhjes, në një prononcim për gazetarët, Berisha tha se...

“I hidhja përpjetë në një sekondë”, Tahiri flet për përgjimet që ‘disponon’

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u prononcua gjatë ditë së sotme rreth vendimit të marrë nga gjykata, si dhe për ballafaqimin e tij me...

Pas vendimit/ Tahiri: Ta kishin bërë si burrat, të më kishin dënuar për ‘trafik droge’

U dha pak më parë vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda, për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin, i cili u dënua me 3.5...

Shembulli/Ja ç’pasoja mund t’i sjellë ekonomisë, ulja e menjëhershme e taksave

Forcat kryesore politike në vend, kanë në fokus të premtimeve të tyre elektorale, përdorimin e sistemit fiskal në funksion të rritjes së ekonomisë.    Por...

Kume: Shtyrja e zgjedhjeve, nuk shkel Kushtetutën, rregullohet me dispozitë kalimtare

Ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ), Kristaq Kume deklaroi sot gjatë një komunikimi në media, se shtyrja me një javë e datës së zgjedhjeve,...

Të fundit

Autobusi i linjës Libohovë-Tiranë del nga rruga, plagoset pasagjerja

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në aksin nacional Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Dervician, ku një autobus i linjës Libohovë-Tiranë ka dalë...

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...